Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Niemcy ujawnili prawdę o Lukasie Podolskim. Od niego wszystko się zaczęło, kluczowa rola

2022-06-24 17:14

Dużym zaskoczeniem dla osób śledzących wydarzenia w PKO Ekstraklasie było zwolnienie Jana Urbana z posady szkoleniowca Górnika Zabrze. Nawet sami kibice drużyny z Górnego Śląska zupełnie nie rozumieli takiego posunięcia. Ale to jest już historią i nowym szkoleniowcem zabrzan został Bartosch Gaul. Okazuje się, że przy zatrudnieniu trenera kluczową rolę odegrał Lukas Podolski.

Wydawało się, że Górnik Zabrze ma za sobą całkiem udany sezon. Zespół zajął ósme miejsce w PKO Ekstraklasie. W dodatku niektóre mecze zabrzan mogły się podobać, bo działo się sporo. Dlatego też nikt nie mógł spodziewać się rewolucji w drużynie, jaka nastała kilka tygodni temu. Nieoczekiwanie pracę stracił Jan Urban. Zaskoczenie w środowisku było ogromne.

Nowy trener Górnika zachwyca się Zabrzem i… kopalnianymi szybami. „Jestem romantykiem. Romantykiem futbolu”

Podolski z kluczową rolą. Niemcy ujawnili informacje o piłkarzu

Nie brakowało głosów krytyki pod adresem działaczy Górnika i wielu ekspertów dość ostro wypowiadało się o takim posunięciu. Kibice z Zabrza również nie zostawili suchej nitki po zwolnieniu Urbana, który nie dość, że nie zawiódł w swojej roli, to jest żywą legendą klubu. Ale co się stało, już się nie odstanie i trzeba patrzeć w przyszłość.

Adam Nawałka i Łukasz Fabiański żyli w konflikcie! Prawda wyszła po latach, bramkarz nie mógł się z tym pogodzić

Sonda
Czy Bartosch Gaul sprawdzi się w roli trenera Górnika Zabrze?

Niemcy przekazali informacje o roli Podolskiego w zatrudnieniu nowego trenera Górnika

Górnik Zabrze niedawno ogłosił nazwisko nowego trenera. A będzie nim Bartosch Gaul, który do tej pory miał okazję prowadzić przede wszystkim zespoły młodzieżowe. Szkoleniowiec pochodzi z Bytowa i płynnie mówi po polsku. Okazuje się, że kluczową rolę w zatrudnieniu Gaula odegrał Lukas Podolski, o czym informuje niemiecki "Bild".

Według ustaleń dziennikarzy to właśnie gwiazda Górnika miała wykonać pierwszy ruch i skontaktowała się z Gaulem. Widać więc, że Podolski wyszedł z roli piłkarza i zaczął działać na nieco innych płaszczyznach. - Po rozstaniu z trenerem Urbanem dostałem na swój telefon ze 30 ofert od wielu różnych trenerów pracujących w Niemczech. Była wśród nich ta od Mirko Slomki, ale i propozycja od agenta trenera Gaula. Wszystkie je przekazywałem prezesowi, i to w klubie dokonano ostatecznego wyboru - powiedział Podolski.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze