Michał Karbownik przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

2020-05-23 13:18 MF
Michał Karbownik przedłużył kontrakt z Legią
Autor: Legia.com (materiały prasowe) Michał Karbownik przedłużył kontrakt z Legią

Michał Karbownik przedłużył kontrakt z Legią Warszawa. Nowa umowa utalentowanego piłkarze będzie obowiązywała do końca czerwca 2024 roku. To oznacza, że jeśli dojdzie do ewentualnej sprzedaży piłkarza, o czym się mówi głośno, Legia może nieźle na tym zarobić.

O nowym kontrakcie dla Michała Karbownika mówił ostatnio prezes Legii Dariusz Mioduski w rozmowie z Piotrem Koźmińskim: - Spodziewam się, że przedłużenie umowy z Karbownikiem nastąpi szybciej niż powrót do gry Ekstraklasy – powiedział sternik Legii i jak widać, miał rację. Karbownik parafował umowę ważną do końca czerwca 2024 roku:

- Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku - powiedział Karbownik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Diego Maradona junior dla Super Expressu: Piotr Zieliński jest najlepszy w Europie!

Karbownik uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w lidze. Znalazł się nawet na radarze słynnej Barcelony. Gdy zapytaliśmy o to Dariusza Mioduskiego, ten nie zaprzeczył: - Pomidor. Jak mówiłem, większość wielkich, poważnych klubów go obserwuje – zaznaczył prezes klubu.

Grzegorz Lato: Robert Lewandowski nie jest zachłanny na gole

W tym sezonie Karbownik rozegrał 19 meczów w Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski. Ekstraklasa wznawia rozgrywki 29 maja, a Legia Warszawa pierwszy ligowy mecz rozegra 30 maja w Poznaniu z Lechem. Wcześniej, bo już we wtorek, legioniści zagrają z Miedzią Legnica w Pucharze Polski.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze