Autor: Cyfrasport Patrik Walemark

Szwed dogoni legendy?

Patrik Walemark przeszedł do historii Lecha. Tyle Kolejorz czekał na ten moment w ekstraklasie

2024-09-30 13:52

Patrik Walemark na długo zapamięta mecz z Koroną Kielce. Szwed strzelił trzy gole i to dzięki jego skuteczności Lech wygrał 3:2 w 10. kolejce. Tyle Kolejorz czekał na ten moment w ekstraklasie. Kto jest rekordzistą poznańskiej drużyny?

W Kielcach dał strzelecki popis

W tym sezonie Lech w lidze spisuje się wybornie. Wysoką formę potwierdził w meczu z Koroną. To spotkanie rozpoczęło się świetnie dla poznańskiej drużyny, ale później do głosu doszli gospodarze i wyszli na prowadzenie. Jednak wtedy Kolejorz podkręcił tempo i w ciągu zaledwie dwóch minut pokazał moc. Skutecznością błysnął Patrik Walemark, który w tym oknie trafił do Lecha z Feyenoordu Rotterdam. Strzelecki popis Szwed rozpoczął w pierwszej połowie, a po przerwie dorzucił dwie bramki. To jego pierwszy hat-trick w ekstraklasie.

Hiszpański gwiazdor Rakowa zatańczył z „Żubrami” i zemścił się na Puszczy. A Marek Papszun ma już konkretne plany związane z Ivim

W pogoni za legendami Lecha

Tym strzeleckim wyczynem Walemark zapisał się nie tylko w historii ekstraklasy, ale i klubowych kronikach. Przy okazji jego osiągnięcia, oficjalny portal klubu przypomniał innych zdobywców hat-tricka. Okazuje się, że Lech długo czekał na takie wydarzenie. Autorem poprzedniego hat-tricka był Christian Gytkjaer w sezonie 2019/20. Co ciekawe, Duńczyk trzy gole strzelił - UWAGA - w meczu z Koroną, w... Kielcach. Wtedy Lech wygrał 3:0. W sumie Gytkjaer grając w Kolejorzu uzbierał trzy hat-tricki. Rekordzistami jest duet: Piotr Reiss - Artjoms Rudnevs, którzy w dorobku mają cztery hat-tricki.

Jan Tomaszewski o powrocie Szczęsnego do reprezentacji Polski. „Probierz chciał zrobić konkurs Eurowizji”

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?