Wisła Płock - Legia Warszawa TV TRANSMISJA NA ŻYWO. Puchar Polski Wisła - Legia STREAM LIVE ONLINE mecz Wisła - Legia GDZIE OGLĄDAĆ dzisiaj 18.10 w internecie

i

Autor: Cyfrasport Wisła Płock - Legia Warszawa TV TRANSMISJA NA ŻYWO. Puchar Polski Wisła - Legia STREAM LIVE ONLINE mecz Wisła - Legia GDZIE OGLĄDAĆ dzisiaj 18.10 w internecie

Oryginalny trening

Piłkarze Legii bili się na treningu! Niecodzienne obrazki, wszystko na oczach legendy bosku

2022-12-14 12:01

Choć do rozpoczęcia rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie pozostało jeszcze niespełna 1,5 miesiąca, zdecydowana większość zespołów rozpoczęła już okres przygotowawczy. Nie inaczej sprawa wygląda w Legii Warszawa, której zawodnicy jak na razie trenują w ośrodku klubowym w Książenicach. We wtorek „Wojskowi” odwiesili jednak buty piłkarskie na kołku. Wszystko po to, aby… spróbować swoich sił w boksie! Niecodzienne zajęcia odbyły się pod okiem legendy tego sportu – Krzysztofa Kosedowskiego.

Legia wróciła do czołówki

Miniony sezon w wykonaniu Legii Warszawa był bez dwóch zdań fatalny. Aż 17 porażek w przekroju całych rozgrywek sprawiło, że zespół ze stolicy bardzo długo znajdował się w strefie spadkowej, a utrzymanie tak naprawdę zapewnił sobie w samej końcówce. Ostatecznie „Wojskowi” zgromadzili 43 pkt, kończąc zmagania ligowe dopiero na dziesiątym miejscu. Latem w klubie doszło jednak do małej rewolucji, której efektem była m.in. zmiana szkoleniowca – Aleksandara Vukovicia zastąpił Kosta Runjaic. I choć jesienią Legia często nie prezentowała się tak jak oczekiwaliby jej kibice, punktowała dość regularnie. Na półmetku rozgrywek piłkarze ze stolicy zajmują w PKO BP Ekstraklasie pozycję wicelidera, ustępując jedynie Rakowowi Częstochowa.

Szlagier PKO BP Ekstraklasy na PGE Stadionie Narodowym? Szalony pomysł, podjęto już pierwsze kroki

Zamiast boiska… ring

Legioniści wznowili już przygotowania do rundy wiosennej i trenują obecnie w ośrodku klubowym w Książenicach. We wtorek trener Kosta Runjaic postanowił jednak nieco urozmaicić swoim piłkarzom harmonogram zajęć i zabrał ich… na ring! Konkretnie do Legia Fight Club, gdzie zawodnicy zamiast korków piłkarskich mogli założyć bokserskie rękawice. „Wojskowi” najpierw wykonywali szereg ćwiczeń charakterystycznych dla tej dyscypliny sportowej, a następnie zameldowali się w ringu, gdzie doszło do serii sparingów. Wszystko pod okiem klubowej legendy i jednocześnie byłego znakomitego boksera – Krzysztofa Kosedowskiego. Trzeba przyznać, że kilku legionistów pokazało niemałe umiejętności bokserskie.

Legia Warszawa i Lech Poznań otrzymają miliony! Wszystko dzięki… mistrzostwom świata w Katarze. Ile wpłynie na ich konta?

Kim jest Krzysztof Kosedowski?

Krzysztof Kosedowski jest byłym znakomitym bokserem, mającym na swoim koncie szereg sukcesów. Urodził się w Tczewie, a jego pierwszym klubem była miejscowa Wisła. W kolejnych latach reprezentował także barwy Stoczniowca Gdańsk oraz Legii Warszawa, z który jest najmocniej kojarzony. To właśnie będąc zawodnikiem warszawskiego klubu Kosedowski odnosił największe sukcesy, wywalczając m.in. brązowy medal IO 1980 w Moskwie czy srebrny krążek ME w Tampere rok później. Ostatecznie sportową karierę zakończył w 1989 roku, zostając następnie trenerem.

Sonda
Czy Legia wróci do pierwszej trójki ekstraklasy w sezonie 2022/23?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!

QUIZ: Dariusz Szpakowski kończy karierę. Ile o nim wiesz?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze