Po czterech latach występów w Ekstraklasie Arka odpłynęła do pierwszej ligi

2020-07-07 15:55 Marcin Szczepański
Arka Gdynia
Autor: Cyfra Sport Arka Gdynia

Na trzy kolejki przed końcem sezonu już wszystko jasne. Poznaliśmy bowiem trzech spadkowiczów z Ekstraklasy. Do zdegradowanych już wcześniej ŁKS-u Łódź i Korony Kielce dołączyła Arka Gdynia, która w lidze występowała nieprzerwanie od czterech sezonów.

Los podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota uzależniony był od postawy Wisły Płock. Jednak Nafciarze nie kalkulowali, bo sami nie byli jeszcze pewni pozostania w gronie najlepszych. W tej sytuacji nie pozostawili złudzeń rywalom i wygrali 1:0 z Górnikiem Zabrze. O ich trumfie przesądził Hubert Adamczyk, który popisał się efektownym uderzeniem z lewej nogi z linii pola karnego. Słowacki bramkarz śląskiej drużyny Martin Chudy był bez szans.

Michał Nalepa przymierzył z rzutu wolnego! Kapitalny gol pomocnika Arki w Kielcach [WIDEO]

Tym samym młody pomocnik zapewnił utrzymanie dla swojego zespołu, a pozbawił już szans na pozostanie w elicie piłkarzom Arki. Piłkarze z Gdyni rozstają się z najwyższą klasą po czterech latach. - Trzeba zrobić rachunek sumienia. Trzeba stanąć przed lustrem i powiedzieć, że nie zasłużyliśmy na utrzymanie – przyznał szczerze obrońca Arki Adam Marciniak w rozmowie z Canal+ Sport po ostatnim meczu z Koroną Kielce (1:1). Trzeba przyznać mu rację.

Tak Hubert Adamczyk zapewnił Wiśle Płock utrzymanie w Ekstraklasie [WIDEO]

Najnowsze