Łukasz Trałka, Warta Poznań

Autor: Cyfra Sport Łukasz Trałka

Podbeskidzie nie wykorzystało szansy! Warta nie pozwoliła bielszczanom wydostać się ze strefy spadkowej

2021-03-21 15:35

W pierwszym niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań podejmowała na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała. Gospodarze walczyli o zbliżenie się do drużyn okupujących środek tabeli, natomiast ich rywale znów mieli szansę wydobyć się z jej dna. Trudno jednak myśleć o komplecie punktów, jeśli nie oddaje się w meczu żadnego… celnego strzału! Warta natomiast okazała się zabójczo skuteczna i wygrała to spotkanie 2:0.

Niedzielna seria spotkań w PKO BP Ekstraklasie została rozpoczęta spotkaniem Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli rywalizacją dwójki beniaminków. Nie da się ukryć, że w tym sezonie to Warta radzi sobie zdecydowanie lepiej, choć różnica punktowa przed tym spotkaniem nie była gigantyczna. Wciąż jednak to gospodarze byli faworytami starcia i z tej roli się wywiązali.

Remis, który nie ucieszył nikogo. Bez bramek w meczu Rakowa z Górnikiem

Podbeskidzie niczym tlenu potrzebuje punktów, jeśli myśli o tym, aby utrzymać się PKO BP Ekstraklasie. Bielszczanie nie wygrali w lidze od pięciu spotkań, co skutkuje tym, że znów znaleźli się na ostatnim miejscu w tabeli. Niestety, w spotkaniu z Wartą szwankowała nie tylko obrona gości, ale przede wszystkim atak. Nie oddali oni bowiem przez cały mecz celnego strzału i z taką grą trudno myśleć o komplecie punktów.

Wyciekły PRAWDZIWE zarobki Roberta Lewandowskiego. Kwota POWALA | Futbologia

Warta z kolei ostatnio gra w kratkę, jednak kibice mocno liczyli na to, że w starciu z najgorszą obecnie drużyną ligi uda się jednak zdobyć komplet punktów. Pierwsza połowa z pewnością nie mogła porywać, przede wszystkim dlatego, że kibice nie obejrzeli w niej żadnego celnego strzału. Więcej z gry mieli jednak gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i trzykrotnie próbowali uderzać na bramkę Podbeskidzia. Goście odpowiedzieli tylko jednym uderzeniem.

Czy to nowa królowa polskich WAGs? SEKSAPIL bucha od niej jak lawa! Te kształty! [ZDJĘCIA]

W drugiej połowie sytuacja zaczęła układać się dla Warty coraz lepiej. W 70. minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził ją Baku, który oddał pierwszy celny strzał w ogóle. Mimo kolejnych zmian przeprowadzanych przez Roberta Kasperczyka obraz gry gości nie ulegał zmianie i wciąż nie potrafili oni celnie uderzyć na bramkę Warty. W samej końcówce gospodarze pogrążyli jeszcze swoich rywali za sprawą Kuzdry, który w 90. minucie podwyższył na 2:0.

Czy interesujesz się polską Ekstraklasą?

Przełamanie Jagiellonii. Tak Bartłomiej Wdowik ośmieszył obrońców Lecha [WIDEO]

Nie było to z pewnością jedno z najciekawszych spotkań Ekstraklasy. Warta oddała tylko dwa celne strzały, ale oba okazały się zabójczo skuteczne. Poznaniacy tym samym zrównali się punktami ze swoim rywalem zza miedzy – Lechem Poznań. Mają ich już 29 i dzięki temu wskoczyli na 10. lokatę. Podbeskidzie natomiast z 18 oczkami wciąż znajduje się na ostatnim, 16. miejscu. Gdyby zwyciężyli, to wyprzedziliby przynajmniej Cracovię oraz możliwe że także Stal Mielec. Tak się jednak nie stało i szansa na opuszczenie ostatniej lokaty może nadarzyć się dopiero w następnej kolejce.