Pogoń Szczecin nie tęskni za Marcinem Robakiem

2014-07-28 8:00

Portowcy muszą radzić sobie bez Marcina Robaka (32 l.), króla strzelców poprzedniego sezonu (22 goli). Ale po dwóch pierwszych kolejkach kibice Pogoni na pewno nie tęsknią za supersnajperem, bo szczecinianie zdobyli aż siedem goli. Najpierw ograli Podbeskidzie 3:2, a teraz rozgromili 4:1 Śląsk.

Robak, który powrócił do Szczecina po fiasku transferu do chińskiego Guizhou Rehne (nie rozwiązał z tym klubem jeszcze kontraktu), na razie może tylko trenować z drużyną Dariusza Wdowczyka i z zazdrością spoglądać na Łukasza Zwolińskiego.

Zobacz: Będzie rewolucja? Prezes chce ograniczyć zarobki w Ekstraklasie!

21-letni "Zwoli" po wypożyczeniach do Arki i Łęcznej wreszcie dostał szansę w klubie, którego jest wychowankiem i póki co urodzony w Szczecinie piłkarz znakomicie ją wykorzystuje. W dwóch meczach dwa razy trafił do siatki rywali, a jego bilans mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie to, że w pierwszej połowie ze Śląskiem z pięciu metrów spudłował do pustej bramki.

- Za szybka decyzja. Mogłem spokojnie przymierzyć. A porównania z Marcinem Robakiem są miłe, ale na wyrost. Do jego snajperskich umiejętności sporo mi jeszcze brakuje. Fajnie, że wrócił. Jest kogo podpatrywać - skromnie stwierdził.

Śląsk zaczął dobrze i po pięknej asyście Sebastiana Mili i trafieniu Roberta Picha prowadził. Ale od wyrównującego gola dla Pogoni (45. minuta) wrocławianie grali źle i coraz gorzej. Flavio Paixao znów pokazał, że jest zaledwie cieniem swojego brata Marco, który ciągle leczy kontuzje. Po zmianie stron "portowcy" zdemolowali "wojskowych", którzy po czerwonej kartce Wojciecha Pawłowskiego kończyli w dziesiątkę. Bramkarz gości wyleciał z boiska za zagranie piłki ręką poza polem karnym. - Duży wpływ na przebieg meczu miała stracona bramka tuż przed przerwą. Nie można w takim momencie tracić goli, trawa powinna się zapalić, ale wynik trzeba utrzymać - stwierdził po meczu trener Śląska Tadeusz Pawłowski. - Pogoń wygrała zasłużenie. Zdominowała nas i przebiła wolą walki - dodał.