Jesus Jimenez

Autor: CyfraSport Jesus Jimenez

Pudło Igora Angulo, dublet Jesusa Jimeneza. Górnik wygrywa z Teplicami [WIDEO]

2020-01-25 21:16

To był pracowity dzień dla piłkarzy Górnika Zabrze, którzy ćwiczą na zgrupowania na Cyprze. Rozegrali dwa sparingi, oba zwycięskie. W tym drugim meczu z FK Teplice wygranym 2:0 wystąpił pierwszy skład. Błysnął Hiszpan Jesus Jimenez, strzelec dwóch goli. Z kolei jego rodak Igor Angulo zmarnował "jedenastkę".

Najpierw zabrzanie w rezerwowym zestawieniu uporali się z drugoligowcem z Rumunii - Csikszereda triumfując 4:1. Później w silniejszym składzie wybiegli na czeskie Teplice. W pierwszej połowie padły dwie bramki dla zespołu trenera Marcina Brosza. Zdobył je Jesus Jimenez. W pierwszym przypadku wyszedł w tempo do podania Erika Jirki, nowego gracza w śląskiej drużynie. Hiszpan położył na ziemi bramkarza Teplic, minął go i spokojnie posłał piłkę do bramki.
Po chwili zabrzanie przeprowadzili ładną akcję, w którym podającym był Igor Angulo, a Jimenez po raz drugi nie został upilnowany przez obronę Teplic i z bliska podwyższył wynik spotkania. W końcówce pierwszej połowy przed szansą na kolejnego gola stanął Angulo. Jednak król strzelców poprzedniego sezonu Ekstraklasy strzelił źle, wprost w bramkarza czeskiej ekipy.
Po przerwie pomylił się za to bramkarz Górnika Martin Chudy. Na szczęście był to błąd bez konsekwencji. Słowak stracił piłkę na polu karnym na rzecz rywala. Jednak zabrzan przed utratą gola wybronił obrońca Przemysław Wiśniewski. Z linii wybił piłkę, która zmierzała do pustej bramki.