Puszcza Niepołomice

Autor: Cyfrasport Puszcza Niepołomice

Co za walka o utrzymanie!

Ale się tam działo! Puszcza nie odpuszcza, ale Korona także się nie poddaje. Intensywny mecz i rekord beniaminka [WIDEO]

2024-04-29 20:51

Ale się tam działo! To była walka na całego. Nikt nie odstawiał nogi, każdy chciał wygrać. Po raz kolejny Puszcza pokazała, że nie odpuszcza, ale zaciekle o punkty walczyła także Korona. W efekcie w meczu drużyn walczących o utrzymanie padł remis 1:1. W ten sposób beniaminek awansował na 14. miejsce i utrzymał dwa punkty przewagi na ekipą z Kielc, która po tej kolejce pozostaje na miejscu spadkowym. To był intensywny mecz, który bardzo dobre się oglądało, bo emocji nie brakowało. Dla Puszczy to był szósty z rzędu mecz bez porażki.

Na każdy mecz przygotowują coś specjalnego

W tym sezonie Puszcza wiele razy pokazywała, jak mocną stroną są stałe fragmenty w jej wykonaniu. Tym razem nie było inaczej i o tym atucie przekonali się kielczanie. W pierwszej połowie właśnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaskoczyła obronę Korony. Wprawdzie bramkarz Xavier Dziekoński odbił jeszcze strzał Artura Craciuna, ale nie zdążył już zareagować wobec dobitki Romana Jakuby. To był czwarty gol Ukraińca w tym sezonie. - Na każdy mecz staramy się przygotować coś specjalnego - powiedział Jakub Serafin w przerwie spotkania w rozmowie w Canal+ Sport. - Pod Koronę też mieliśmy stały fragment - deklarował pomocnik beniaminka.

Kiedy Rafał Augustyniak będzie gotowy do gry? Co ze zdrowiem gwiazdy Legii, już wszystko jasne!

W tłoku ciężko coś wykreować

Po stracie gola Puszcza umiejętnie się broniła, z czym nie potrafili sobie poradzić kielczanie. W końcówce mocno ucierpiał Kamil Zapolnik, którego poturbował Jacek Podgórski. Napastnik beniaminka na drugą połowę już nie wyszedł. - Puszcza po strzeleniu gola cofnęła się - ocenił Bartosz Kwiecień w rozmowie w Canal+ Sport. - Stoi 11 zawodnikami na polu karnym i ciężko jest kreować. Musimy oddawać więcej strzałów z dystansu, żeby ich trochę wyciągnąć, bo wejść do bramki nie wejdziemy, bo stoją cały zespołem do 25 metra. W takim tłoku ciężko jest coś wykreować - analizował grę rywali obrońca Korony.

Prezes Jagiellonii o reakcji kapitana Tarasa Romanczuka po hicie kolejki. Padły słowa o poezji, motylach i testosteronie

Zażarta walka o utrzymanie

Od początku drugiej połowy Korona zaatakowała i dopięła swego. Pierwsze uderzenie Jacka Podgórskiego zostało zablokowane przez obrońców beniaminka, ale momentalnie na strzał zdecydował się Martin Remacle i pokonał bramkarza rywali. Odpowiedź Puszczy była błyskawiczna, bo Wojciech Hajda trafił w słupek. Groźnie uderzał także Petteri Forsell, którego strzał nieznacznie poszybował nad poprzeczką bramki gospodarzy. Blisko zdobycia zwycięskiej gola był rezerwowy Koreańczyk Lee Jin-hyun. Jednak po jego technicznym strzale piłka trafiła w słupek.

Piotr Czachowski o magii Stali, etacie ślusarza i spaniu w łóżku po gwiazdach Realu. Kto zapłacił za niego miliardy? [ROZMOWA SE]

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!