PZPN wydał KATEGORYCZNY zakaz. Kluby PKO Ekstraklasy mają teraz duży problem

2020-05-21 7:47 DaO
Petteri Forsell, Korona Kielce
Autor: Cyfra Sport Petteri Forsell

Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy. Polska liga wróci po ponad dwóch miesiącach przerwy i będzie jedną z pierwszych w Europie, która przeciwstawi się pandemii koronawirusa. Podobnie jak i w innych krajach piłkarze i trenerzy muszą dostosować się do nowej rzeczywistości. A ostatnia decyzja PZPN na pewno nie ułatwi im przygotowania do rozgrywek.

Jeszcze do niedawna nie było pewne, czy przez kilka kolejnych miesięcy będziemy świadkami jakiegokolwiek wydarzenia sportowego. Pandemia koronawirusa skutecznie uniemożliwiła organizowanie wszelkich imprez. Na szczęście świat pomału zaczyna radzić sobie z nowym wrogiem i wszystkie dziedziny życia wracają do nowej normalności.

Michał Listkiewicz o molestowaniu. Ujawnia koszmarne szczegóły. WYWIAD

Przejawem tego są decyzje o wznowieniu rozgrywek. Niemiecka Bundesliga uczyniła to jako pierwsza z wielkich lig w Europie. Polscy kibice z niecierpliwością czekają jednak na powrót PKO Ekstraklasy. Ten zaplanowany jest na 29 maja. Piłkarze przeszli już obowiązkowe badania na koronawirusa i na szczęście okazało się, że żaden zawodnik nie jest obecnie zakażony.

Wszystkie mecze Bundesligi poprzedzi minuta ciszy! Piękny gest niemieckiego związku

Nie może to jednak uśpić czujności klubów i PZPN. Zawodnicy i trenerzy muszą dostosować się do nowych procedur, które jeszcze bardziej utrudniają przygotowanie formy. Dużym minusem jest na pewno ostatnia decyzja PZPN. "Przegląd Sportowy" informował, że kluby zwróciły się z prośbą do związku o możliwość rozegrania meczów sparingowych. PZPN wydał jednak kategoryczny zakaz i wyjaśniono, że wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem. Drużyny w rytm meczowy wchodzić będą więc tylko w spotkaniach ligowych.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze