Cracovia stadion, stadion Cracovii

i

Autor: Cyfra Sport Stadion Cracovii

Skandal w Cracovii! Lider kibiców oskarżony o kierowanie grupą przestępczą

2021-09-09 18:46

Choć kibice w Polsce słyną z fanatycznego dopingu, wspaniałych opraw i tworzenia niepowtarzalnej atmosfery, istnieje także ciemna strona jej działalności. Najnowszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest fakt oskarżenia Pawła Ł. ps. „Master – jednego z liderów pseudokibiców Cracovii – o współkierowanie międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą.

Cracovia po raz kolejny spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Podopieczni Michała Probierza grają mało atrakcyjny, a przy tym niezbyt skuteczny futbol, coraz bardziej irytując swoich fanów. Po ostatnich wydarzeniach normalni sympatycy „Craxy” mają jednak kolejny powód, aby odczuwać ogromne zażenowanie. Portal gov.pl poinformował bowiem, że do prokuratury wpłynął akt oskarżenia dotyczący pięciu członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonywała w przeszłości przemytu znacznych ilości narkotyków. Jednym z zatrzymanych jest Paweł Ł. ps. „Master” – lider pseudokibiców krakowskiego klubu.

Kulisy meczu Polska - Anglia. To było szaleństwo! | Futbologia

„Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 6 osób w tym 5 członkom międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przemytu znacznych ilości narkotyków.

Magiera zaskoczy Legię? Sobotni szlagier we Wrocławiu [KURSY I TYPY]

Dotychczas Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował w tej sprawie 7 aktów oskarżenia wobec 21 osób wchodzących w skład tej samej grupy przestępczej. Część z oskarżonych została już prawomocnie skazana. Obecnie śledztwo prowadzone jest wobec 37 podejrzanych.

Postępowanie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji i Karpacki Oddział Straży Granicznej.

 Polski piłkarz skazany przez sąd! Uciekał przed policyjną kontrolą

Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie oskarżył m.in. Pawła Ł. ps. „Master” lidera pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich o współkierowanie międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą kwalifikowane z art. 258 par. 3 kk. Grupa działała głównie w Krakowie oraz innych miejscowości na terenie Polski jak również na terytorium Hiszpanii, Niemiec i Holandii.

Kolejne zarzuty dotyczą dokonania przemytów marihuany w ilości ponad 2,7 tony o czarnorynkowej wartości prawie 55 milionów złotych kwalifikowane z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jak ustalił prokurator, oskarżeni dokonywali przemytów z Hiszpanii do Polski oraz z Niemiec do Polski.

Czyny te zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności” – czytamy na stronie gov.pl.

Cracovia w obecnych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy spisuje się poniżej oczekiwań. Podopieczni Michała Probierza w sześciu spotkaniach zanotowali dwa zwycięstwa, remis i trzy porażki, co obecnie daje im 12. lokatę w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Już w sobotę o godzinie 15:00 „Pasy” będą miały okazję powiększyć swój dorobek – na własnym obiekcie zmierzą się bowiem z Górnikiem Zabrze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze