Raków - Sturm

i

Autor: cyfrasport Raków - Sturm

Mistrz Polski zaskoczy ekipę z Grazu?

Sturm myśli o szturmie na Raków. Wyjątkowy mecz dla trenera Austriaków

2023-11-29 21:19

Piłkarza Rakowa zajmują ostatnie miejsce w grupie Ligi Europy. Mistrzowie Polski nie tracą jednak nadziei, że zdołają wywalczyć przepustkę do kolejnej fazy rozgrywek. Teraz zagrają na wyjeździe ze Sturmem Graz. To będzie wyjątkowe spotkanie dla trenera austriackiego klubu.

Raków charakteryzuje się dużą szybkością

W pierwszym spotkaniu Sturm pokonał Raków 1:0. Austriacki zespół także myśli o sukcesie. - To był dobry mecz w naszym wykonaniu - powiedział trener Chistian Ilzer podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Przez pierwszych 70 minut całkowicie panowaliśmy nad wydarzeniami na boisku, graliśmy z wielką intensywnością. Teraz będzie podobnie, a dojdzie nam jeszcze atut własnego stadion. Raków to zespół charakteryzujący się dużą szybkością, dobrym pressingiem i klasą poszczególnych piłkarzy. Będziemy musieli wytrzymać tempo narzucone przez rywali, którzy będą zdeterminowani, bo tylko zwycięstwo daje im szansę na dalsze występy w pucharach. Musimy być blisko przeciwnika, nie zostawiać mu dużo miejsca, zapewne nie zabraknie bezpośrednich pojedynków - opisywał.

Raków w Grazu „kozaczyć” nie będzie, Dawid Szwarga jasno o tym powiedział. „Krok po kroku”

Wyjście z grupy będzie sukcesem

Szkoleniowiec liczy na to, że Sturm wygra i przybliży się do awansu do fazy pucharowej, w której klub z Grazu nie był od 23 lat. To będzie dla niego jubileuszowy występ. Po raz 150. poprowadzi ekipę gospodarzy. - To byłby sukces i krok naprzód dla zespołu oraz całego klubu - wyznał Christian Ilzer, cytowany przez PAP. - Jesień z pewnością już możemy zaliczyć do udanych, a gdyby się udało przedłużyć przygodę w Europie można byłoby ją uznać za wspaniałą - dodał.

Świetnie broni w Nicei, ale Marcin Bułka ma jeszcze inny dar. Były trener tak opisał kadrowicza

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Sonda
Czy Raków zagra wiosną w europejskich pucharach?
Jan Tomaszewski grzmi na reprezentację
Najnowsze