Raków Częstochowa

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa

Szpital w Rakowie Częstochowa! Dwóch piłkarzy wicemistrza Polski z urazami [WIDEO]

2022-02-20 20:40

Rozjemca meczu Górnik – Raków (1:1) nieczęsto sięgał po gwizdek, pozwalając na twardą grę obu drużyn. To powinno się kibicom podobać, ale... akurat przy Roosevelta na murawie trup słał się gęsto. Wicemistrz Polski już do przerwy stracili z powodu kontuzji dwóch piłkarzy. Co się dokładnie stało asom trenera Marka Papszuna?

Bogdan Racovițan po upływie niespełna 100 sekund od pierwszego gwizdka padł na murawę w starciu z Łukaszem Podolskim. Interwencja sztabu medycznego gości trwała parę minut; piłkarz wrócił do gry, ale nie zdołał zastopować akcji Krzysztofa Kubicy i Piotra Krawczyka, po której zabrzanie objęli prowadzenie. Nim gra została wznowiona od środka, miejsce Racovițana zajął rówieśnik, Wiktor Długosz, a feralny obrońca powędrował prosto do tunelu. Samodzielnie, co 45 minut później nie udało się jego zmiennikowi. Do szatni zniesiony został na noszach, a w trakcie drugiej połowy pojechał do jednego z zabrzańskich szpitali na szczegółowe badania kręgosłupa. Najpierw bowiem otrzymał przypadkowe kopnięcie w plecy, zaraz potem walczący z nim o piłkę rywal spadł na niego całym ciężarem. W przypadku Racovițana dodatkowa diagnoza szpitalna nie była potrzebna; Rumun doznał wybicia barku, co możne oznaczać kilkutygodniowy rozbrat z murawą.

Dramatyczna końcówka w Zabrzu. Podolski bez gola, ale Górnik postraszył Raków [WIDEO]

Czy Raków Częstochowa zdobędzie mistrzostwo Polski w sezonie 2021/22?