Lukas Podolski

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Dramatyczna końcówka w Zabrzu. Podolski bez gola, ale Górnik postraszył Raków [WIDEO]

2022-02-20 17:22

Niezwyczajny, trwający 107 minut mecz, zafundowali kibicom na Arenie Zabrze piłkarze Górnika i Rakowa. Remis 1:1 nie usatysfakcjonował nikogo. Wicemistrz Polski w tabeli stracili „kontakt wzrokowy” z liderem, ekipa z Górnego Śląska zmarnowała parę świetnych okazji bramkowych.

Pierwsza połowa trwała... niemal 56 minut! Częstochowianie stracili w niej z powodu kontuzji dwóch piłkarzy, zabrzanie – w doliczonym czasie gola z rzutu karnego podyktowanego (ku zaskoczeniu chyba wszystkich na stadionie) po konsultacji Piotra Lasyka z wozem VAR. Arbiter z boiskową przeszłością pozwalał na twardą, męską grę, co skłoniło do dyskusji z nim samego Lukasa Podolskiego! „Poldi” - poskrobany parę razy po „achillesach” - nie dotrwał do końcowego gwizdka. Zaangażowania przez ponad godzinę trudno mu jednak odmówić, a sprowadzało się ono nie tylko do aspektów czysto piłkarskich. Poza wspomnianymi już rozmowami z sędzią, ze złością kopał murawę, gdy podskakująca na jej nierównościach piłka uniemożliwiła mu trafienie w bramkę lub celne podanie. Wymownie łapał się też za głowę, gdy po jednej z kontr Przemysław Wiśniewski nie zdołał opanować futbolówki po zagraniu „Poldiego” otwierającym mu drogę do częstochowskiej bramki. Na koniec zaś jeszcze raz do akcji wkroczył VAR: Lasyk anulował „górnikom” gola zdobytego przez Bartosza Nowaka w doliczonym czasie drugiej połowy! - Mecz został przegrany z powodu sędziego VAR, któremu się wydaje, ze jest nieomylny. A tak nie jest - powiedział trener Jan Urban na konferencji prasowej.

Były kadrowicz bezlitosny dla mistrza Polski. „To nie jest zespół, który chce wykonać wyrok na rywalu”

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

1:0 Piotr Krawczyk 4. min, 1:1 Ivi Lopez 45. min (karny)