Artur Rudko

i

Autor: Cyfra Sport Artur Rudko

Tak zachował się bramkarz Lecha po klęsce z Karabachem. Prawda wyszła na jaw, niewielu by tak postąpiło

2022-07-14 9:49

To nie są łatwe dni dla zawodników i kibiców Lecha Poznań. Marzenia o występie w Lidze Mistrzów zostały brutalnie zniszczone przez Karabach Agdam. Azerski zespół w rewanżu rozbił mistrza Polski aż 5:1 i pogrzebał ich szanse na pokazanie się w tych rozgrywkach. Dużo negatywnych opinii za to spotkanie zebrał bramkarz Artur Rudko. Teraz wyszło na jaw, jak zachował się tuż po meczu.

Polska znalazła się obok takich krajów jak Łotwa, San Marino, czy Albania. Państwa te łączy fakt, że żadna z drużyn z tamtejszych lig nie gra już w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Lech Poznań z tymi rozgrywkami pożegnał się w ekspresowym tempie. Choć w pierwszym spotkaniu udało się pokonać Karabach 1:0, rewanż potoczył się dla mistrzów fatalnie.

Jan Tomaszewski niebywale ostro o Lechu. Okropnie oberwało się bramkarzowi Kolejorza, legenda nie miała litości

Tak zachował się Rudko po klęsce Lecha. Jest zdjęcie

Szybko zdobyta bramka w Azerbejdżanie zdała się na niewiele. Karabach wrzucił wyższy bieg i rozbił Lecha aż 5:1. Teraz Kolejorzowi pozostaje jedynie walka o udział w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, ale to na pewno mniej niż spodziewano się w Poznaniu. Za porażkę w miniony wtorek mocno oberwało się przede wszystkim Arturowi Rudko.

Franciszek Smuda krytycznie o stanie polskiej piłki po kompromitacji Lecha. "To trochę wstyd"

Bramkarz, który do Lecha przyszedł tego lata, w kilku sytuacjach się nie popisał i nie pomógł drużynie. - Do porażki Lecha przyczynił się w dużej mierze nikomu nieznany i nie wiadomo czemu wystawiany bramkarz. Już tydzień temu mówiłem, że nie wzbudzał mojego zaufania - mówił w rozmowie z "Super Expressem" Jan Tomaszewski.

Sonda
Czy któryś polski klub zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy?

Wydało się, jak bramkarz Lecha postąpił po porażce

- Zastanawiam się, na jakiej podstawie ten bramkarz wyszedł wczoraj w pierwszym składzie? Podobno w sparingach też nie prezentował się dobrze. Został wyciągnięty z kapelusza i od czterdziestej minuty dał popis swoich umiejętności. A w zasadzie ich braku - dodał legendarny bramkarz. W sieci pojawiło się wiele wulgarnych wpisów pod adresem Rudki.

Okazuje się, że golkiper był jednym z pierwszych, który po klęsce podszedł do kibiców Kolejorza. - Do wszystkich zwierząt jadących po Rudce, mam coś dla Was. Wiedział, że zawalił mecz, ale jako pierwszy, nie wołany, z własnej woli podszedł pod nasz sektor. Musiał się przepychać przez ochronę, bo się sadzili. Może nie jest wielkim bramkarzem, ale gra w Lechu! - napisał jeden z fanów Lecha na Twitterze.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Kulisy Prime Show MMA 2. Byliśmy w oktagonie pełnym krwi!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze