Tomasz Sokołowski

i

Autor: Artur Szczepański/REPORTER

Była gwiazda Legii ocenia

Tomasz Sokołowski o piłkarzach z ekstraklasy jadących na mundial. Tak to widzi były kadrowicz

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do mundialu. Nominację otrzymał Artur Jędrzejczyk (35 l.), doświadczony obrońca Legii, co wzbudziło największe kontrowersje. Były kadrowicz Tomasz Sokołowski (50 l.) w programie "PKO Bank Polski Ekstraklasa raport" ocenił powołania piłkarzy z polskiej ligi, którzy pojadą na finały Kataru.

To będzie trzeci turniej dla Jędrzejczyka. Był na EURO 2016 i MŚ 2018. Po raz ostatni w kadrze zagrał przed trzema laty. Powołanie dla obrońcy Legii wywołało lawinę komentarzy. - Zawsze tak będzie, gdy zawodnik nie grał w kadrze trzy lata i z niej wypadł - powiedział Tomasz Sokołowski w naszym programie. - Trener Michniewicz wyjaśnił powody jego powołania. Gdyby grający po kontuzji Dawidowicz lub ktoś inny byłby w formie, to może wtedy nie byłoby tematu "Jędzy". Trener zna Artura. Podkreślił, że decydowały sprawy mentalne oraz to, że może on grać na różnych pozycjach. Jest gotowy, ma też doświadczenie. Selekcjoner w kwestii Jędrzejczyka czy Grosickiego zdecydował się na doświadczonych graczy, którzy regularnie grają w klubie. Czas pokaże, które decyzje się obroniły - zaznaczył.

Na mundialu Legia będzie miała jeszcze dwóch przedstawicieli. W kadrze Serbii znalazł się Filip Mladenović. Z kolei bramkarz Kacper Tobiasz jedzie do Kataru z naszą drużyną, ale nie będzie zgłoszony do turnieju. - Możemy się spierać kto jest najlepszym wahadłowym w ekstraklasie: Mladenović czy Patryk Kun, który nie dostał szansy w kadrze, ale miał bardzo dobrą rundę - zastanawiał się były pomocnik warszawskiego klubu. - Poniżej pewnego poziomu, i to wysokiego, nie schodzi. Serb ma za to dużo lepsze dośrodkowanie. Występami jesienią nawiązuje do tego pierwszego sezonu, gdy przyszedł do Legii - stwierdził i skomentował powołanie dla Tobiasza: - To ciekawy pomysł, nagroda za całą rundę i inwestycja na przyszłość. To nie jest łatwe w tak krótkim czasie, bez doświadczenia w ekstraklasie, wchodzić do bramki Legii. Pokazał, że ma warunki ku temu, aby stać się bardzo dobrym bramkarzem. Wydaje się, że ma wszystko. W takim młodym wieku wszedł do Legii i dźwiga ciężary pod względem mentalnym i umiejętności. W jego wykonaniu nie widzimy błędów. Wielokrotnie ratował zespół - analizował.

Wśród powołanych są także skrzydłowi: Michał Skóraś z Lecha i Kamil Grosicki z Pogoni. - Skóraś miał bardzo dobrą jesień, zarówno w lidze jak i pucharach - wyznał. - Podkreślił, że jest znaczącą postacią zespołu. Pod względem liczb stał się dojrzałym piłkarzem i dzięki temu zasłużył na powołanie. Nie wykluczone, że może dostać szansę, może dać kadrze coś niesamowitego. Grosicki to doświadczenie. Może być dżokerem w talii, potrafić zaskoczyć jedną akcją. Zobaczymy, jaki pomysł na grę będzie miał trener Michniewicz i czy będzie chciał z nich skorzystać. Czy dostaną szansę? Myślę, że te nazwiska się obronią i będą mocnymi punktami kadry - przekonywał Sokołowski.

Artur Jędrzejczyk

i

Autor: Cyfra Sport Artur Jędrzejczyk
Sonda
Czy Artur Jędrzejczyk powinien pojechać na mundial w Katarze?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 13
Najnowsze