Tomasz Wołek nie żyje

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Tomasz Wołek nie żyje

Tomasz Wołek nie żyje! Znany dziennikarz i działacz opozycji miał 74 lata

2022-09-21 11:28

Smutne informacje pojawiły się w środowe przedpołudnie. Nie żyje Tomasz Wołek, znany dziennikarz związany ze sportem i działacz opozycji. W przeszłości był także rzecznikiem Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Tomasz Wołek zmarł w wieku 74 lata.

Zmarł Tomasz Wołek. Dziennikarz, publicysta i działacz opozycji w okresie PRL miał 74 lata - poinformowało radio TOK FM. Tę wiadomość potwierdził PAP Jacek Żakowski. O śmierci dziennikarza poinformował poseł I kadencji Piotr Fogler. "Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz... Tomku bardzo smutno, okropna wiadomość, Grażynko współczujemy !!!" - napisał na swojej stronie na Facebooku. Informację potwierdziła w rozmowie z TOK FM rodzina zmarłego. Wołek był stałym gościem Jacka Żakowskiego w piątkowym Poranku Radia TOK FM.

Mobilizacja w Rosji. Rosyjscy sportowcy w strachu. Czy trafią do wojska? Wielu usłyszy te wieści

Nie żyje dziennikarz i komentator Tomasz Wołek. Kim był?

Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 r. Ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.

W 1968 r. brał udział w wiecach studenckich związanych z ówczesnym kryzysem politycznym. Działał w Ruchu Młodej Polski i Solidarności. Był m.in. redaktorem naczelnym "Życia Warszawy" i "Życia", a podczas stanu wojennego publikował w pismach podziemnych.

Sonda
Czy znaliście Tomasza Wołka?

Gdzie publikował Tomasz Wołek?

Tomasz Wołek publikował w "Gazecie Wyborczej", "Rzeczypospolitej" i "Polityce. Publikował także książki, w tym "Copa America" oraz "Mexico Catolico". Za swoją działalność otrzymał Nagrodę Kisiela (1997 r.) oraz został odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011 r.).

Tragiczna śmierć pięściarza. Pokłócił się z członkiem rodziny i został zabity strzałem w głowę

Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze