Wielki talent zostaje w Lechu Poznań! Filip Marchwiński z nowym kontraktem [WIDEO]

2020-02-13 20:55 MaSz
Filip Marchwiński - sensacja Lecha Poznań
Autor: PRZEMYSŁAW SZYSZKA/SUPER EXPRESS Filip Marchwiński - sensacja Lecha Poznań

To najbardziej utalentowany piłkarz Akademii Lecha. Eksperci prognozują, że w przyszłości może być bohaterem hitowego transferu i pobić rekord Ekstraklasy. Dziś Filip Marchwiński podpisał nowy kontrakt z "Kolejorzem", który obowiązuje do czerwca 2023 roku. Ta wiadomość ucieszy zwolenników talentu młodego piłkarza i sympatyków poznańskiego klubu.

To drugi profesjonalny kontrakt "Marchewy". To właśnie w Lechu w grudniu 2018 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Trener Adam Nawałka dał mu szansę w wygranym 6:1 wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Marchiwński nie zawiódł i w pierwszym ligowym występie zdobył bramkę. - "Kolejorz" to mój drugi dom, który dał mi piłkarskie wychowanie - mówi Marchwiński, którego cytuje oficjalna strona Lecha. - Jestem nie tylko jego zawodnikiem, ale również od dziecka wielkim kibicem. Liczę, że swoją grą będę w stanie dać kibicom wiele radości, a z Lechem osiągnę sukcesy na arenie krajowej i europejskiej - zapowiada ambitny zawodnik.
Zadowolony z przedłużenia umowy przez Marchwińskiego jest Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy klubu z Bułgarskiej. - Filip niedawno skończył 18 lat, już ma duże umiejętności, a jeszcze większy potencjał - Rząsa komplementuje piłkarza na klubowej witrynie. - Jesteśmy przekonani, że jeśli nadal będzie rozwijał się tak harmonijnie, to w przyszłości osiągnie bardzo wiele, nie tylko w Lechu, ale również w klubach zagranicznych oraz reprezentacji Polski - prognozuje były obrońca polskiej kadry.

Wyświetl ten post na Instagramie.
😍🥕 #lechpoznan #kolejorz Post udostępniony przez Lech Poznań - oficjalny profil (@lechpoznan1922)

Marchwińskiego umieściliśmy w gronie młodych skarbów polskiej ligi w specjalnym wydaniu "Supermagazyn Ekstraklasa", który ukazał się 6 lutego tuż przed startem rozgrywek. Wtedy tak o nim napisaliśmy: "Akademia Lecha może pochwalić kilkoma młodymi piłkarzami, którzy zostali sprzedani za duże pieniądze. Teraz w kolejce czeka Filip Marchwiński o którym od dawna mówi się, że to najbardziej zdolny piłkarz, który pojawił się w poznańskim klubie. Czy padnie w przyszłości transferowy rekord Lecha, a może Ekstraklasy? Jest systematycznie wprowadzany do pierwszej drużyny. W tym sezonie Dariusz Żuraw nie szasta siłami młodego gracza, którego bramka z Resovią przesądziła o awansie „Kolejorza” do 1/8 finału Pucharu Polski. Więcej szans Marchiwński ma dostawać w drugiej części sezonu. Czy z nim w składzie Lech awansuje do Europy, a on zagwarantuje sobie zagraniczny transfer?"

Filip Marchwiński
Wiek: 18 lat
Wzrost: 185 cm, waga 72 72 kg
Pozycja: pomocnik
Klub: Lech Poznań
Mecze/gole w Ekstraklasie: 18/3
Reprezentant Polski juniorów

Najnowsze