Zbadają wszystkich piłkarzy PKO Ekstraklasy na koronawirusa! Pierwszy mecz przełożony

2020-09-27 12:14 MSo
Srdan Spiridonović, Pogoń Szczecin
Autor: CyfraSport Srdan Spiridonović, Pogoń Szczecin

Ekstraklasa S.A. poinformowała o przełożeniu pierwszego meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. To pokłosie pojawienia się informacji o 30 przypadkach zakażenia koronawirusem w Pogoni Szczecin. 21 z nich to pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2 wśród piłkarzy. Na razie nie jest znany nowy termin meczu Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. Spółka ogłosiła, że testy wymazowe przejdą wszyscy piłkarze ligi.

Wszyscy piłkarze zostaną przebadani pod kątem zakażenia koronawirusem! To efekt potwierdzenia ponad 20 przypadków zawodników chorych na COVID-19 w Pogoni Szczecin. Badania zostaną przeprowadzone w nadchodzącym tygodniu. Zapewne wówczas zostanie podjęta decyzja, co do rozgrywania kolejnych serii gier.

- Zdrowie zawodników i członków sztabów jest dla nas kwestią nadrzędną. Dzięki wypracowanym kilka miesięcy temu procedurom wiemy, jak postępować w takich sytuacjach. Drużyna Pogoni będzie miała teraz czas na leczenie i regenerację, tym bardziej, że przed nami przerwa na spotkania reprezentacji - mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Ponad 20 piłkarzy w klubie Ekstraklasy ma KORONAWIRUSA! Rozgrywki zostaną ZAWIESZONE?

Ekstraklasa zdecydowała o tym, że przełożony zostanie mecz Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok, który miał zostać rozegrany w ramach szóstej kolejki PKO Ekstraklasy. "Portowcy" mieli grać w tę niedzielę z Lechem Poznań, ale to spotkanie także się nie odbędzie. Tym razem jest to jednak spowodowane awansem "Kolejorza" do IV rundy eliminacji Ligi Europy.

"O nowym terminie spotkania Pogoni z Jagiellonią poinformuje Departament Rozgrywek Ekstraklasy S.A, w porozumieniu z nadawcami telewizyjnymi" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Ekstraklasa.org.

Najnowsze