Zbigniew Boniek bezlitosny dla Wisły Kraków. Wymowny komentarz byłego prezesa PZPN, nie patyczkował się

2022-05-16 14:54
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Niemożliwe stało się faktem. Wisła Kraków w niedzielny wieczór przegrała z Radomiakiem Radom i pożegnała się z PKO Ekstraklasą. Biała Gwiazda po raz pierwszy od 28 lat musiała pogodzić się ze spadkiem i dla całego klubu będzie to na pewno bardzo trudny okres. Wisłę w kilku zdaniach podsumował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który dość ostro wypowiada się o poczynaniach osób odpowiedzialnych za klub.

Wisła Kraków na przestrzeni całego sezonu 2021/22 prezentowała się słabo. Ale jeszcze kilka miesięcy temu mało kto zakładał, że sytuacja zespołu z Reymonta może potoczyć się w tak fatalnym kierunku. Jerzy Brzęczek miał ratować drużynę przed spadkiem, a tymczasem wygrał zaledwie jedno spotkanie. A to było zdecydowanie za mało, aby utrzymać Wisłę w PKO Ekstraklasie.

Legendarny trener po spadku Wisły Kraków. Mówi o smutku, przypadkowych piłkarzach, braku jakości

Boniek bezlitosny dla Wisły. Szczera wypowiedź legendy

W dodatku jeśli przegrywa się takie spotkania, jak to w Radomiu, nie można realnie myśleć o pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wisła prowadziła w drugiej połowie 2:0, ale minęło zaledwie kilka chwil, a przede wszystkim za sprawą Karola Angielskiego, tablica wyników pokazywała 4:2 dla Radomiaka. Porażka Białej Gwiazdy była jednoznaczna z jej spadkiem.

Legia Warszawa znalazła następcę dla swojej gwiazdy? Media mówią o transferze, reprezentant kraju na celowniku

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy po braku utrzymania Wisły. Wiele z nich uderzało w osoby zarządzające klubem, sporo dotyczyło samych piłkarzy, a niektórzy krytykowali także Jerzego Brzęczka. Negatywnie o sytuacji klubu wypowiedział się również Zbigniew Boniek. - Na pewno Kuba Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński mogą się nad tym wszystkim zastanowić. Natomiast kto ponosi odpowiedzialność? Na pierwszym miejscu piłkarze - powiedział Boniek w programie "Prawda Futbolu".

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?

Mocne słowa Bońka o Wiśle Kraków

- Nie mogą tylko udawać, że wykonują swój zawód. Przyjeżdżają samochodem, dwie godziny i wracają. Piłkarz musi wziąć odpowiedzialność za klub, w którym gra. Z Wisłą nie można spaść - ocenił były prezes PZPN. Boniek aktywny jest również na Twitterze, gdzie często umieszcza wpisy. Tym razem odpowiedział na słowa Bogusława Leśnodorskiego, byłego właściciela Legii Warszawa.

- Szkoda Wisły… ale ciężko na to zapracowali i nie jest to niestety wypadek przy pracy - napisał Leśnodorski. - Niestety oblężona twierdza i międzynarodowy bigos zrobiły swoje… szkoda - odpowiedział mu Boniek nawiązując do wielu zagranicznych zawodników, którzy zostali sprowadzeni do zespołu Białej Gwiazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze