Radosław Sobolewski

i

Autor: Cyfrasport Radosław Sobolewski

To już potwierdzone

Znamy następcę Jerzego Brzęczka! Wisła Kraków przekazała oficjalne informacje, kluczowy zapis w umowie

2022-10-03 21:11

Jerzy Brzęczek niedawno pożegnał się ze stanowiskiem trenera Wisły Kraków. Były selekcjoner reprezentacji Polski podał się do dymisji z powodu słabych wyników zespołu, a jego dymisja została przyjęta przez klub. Portal Meczyki.pl podawał, że następcą Brzęczka zostanie Radosław Sobolewski. Teraz informację tę potwierdził klub w oficjalnym komunikacie.

Jerzy Brzęczek trafił do Wisły Kraków na początku 2022 roku, mając za zadanie uratować klub przed spadkiem z Ekstraklasy. Ta sztuka mu się nie udała, ale pozostał on na stanowisku mając za zadanie zbudować drużynę, która szybko powróci na najwyższy poziom rozgrywkowy. Początek sezonu w Fortuna 1. Lidze był całkiem udany – w pierwszym 5 meczach Wisła nie poniosła porażki i wygrała 4 spotkania. Później było jednak już dużo gorzej – w kolejnych 7 meczach „Biała Gwiazda” tylko raz wygrała, raz zremisowała i poniosła aż 5 porażek. Po ostatniej z nich, 0:1 z Chojniczanką Chojnice, Jerzy Brzęczek podał się do dymisji. Szybko znalazło się dla niego zastępstwo – jego rolę przejmie dotychczasowy asystent, Radosław Sobolewski.

Jerzy Brzęczek musiał podjąć tę decyzję! Jest oświadczenie Wisły Kraków. Kto zostanie nowym trenerem?

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 7

Wisła podała nazwisko następcy Brzęczka

Informację o tym, że Radosław Sobolewski może przejąć Wisłę Kraków, przekazał portal Meczyki.pl. W poniedziałek wieczorem, 3 października, klub poinformował oficjalnie, że Sobolewski został nowym trenerem pierwszej drużyny. Do tej pory jako samodzielny trener prowadził on jedynie Wisłę Płock – w latach 2019-2021 poprowadził „Nafciarzy” w 62 meczach.

Legenda Wisły przejmie schedę po Brzęczku? Wszystko jasne, klamka zapadła

Teraz dostaje szansę w Wiśle Kraków, gdzie przez kilka lat pełnił rolę asystenta – jego umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2022/2023, ale znalazł się w niej bardzo ważny zapis. Kontrakt Sobolewskiego ma opcję przedłużenia w przypadku awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Polska pokochała Zmarzlika i żużel. Lewandowski wyrusza na podbój Mediolanu. Jeremy Sochan debiutuje w San Antonio Spurs.

To tylko niektóre z tematów najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT! Włącz i posłuchaj!

Listen to "Czy Polska pokocha żużel dzięki Zmarzlikowi? Czy Lewy rozbije Inter w Lidze Mistrzów?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze