Barcelona - Arsenal. Komentarze krajowe

2011-03-09 11:42

Dramatyczny mecz Barcelony z Arsenalem nie schodzi z łamów prasy. Polskie media szczególnie interesował pech Wojciech Szczęsnego.

Rzeczpospolita: - Rzut wolny wykonywał Dani Alves, strzelił mocno, ale prosto w Szczęsnego. Polak złapal piłkę i od razu pokazał w stronę ławki rezerwowych, że stało się cos złego. Była 16 minuta (...)Kilka miesiecy temu Fabiańskiego wyeliminowała kontuzja barku, teraz Szczęsnego - wybity palec.(...) Arsenal chwalony za dojrzałość, pokazał, że słabo dizała pod presją. Na wielkim stadionie, przeciw wielkiej drużynie poczuł się zagubiony.

Przegląd Sportowy: Pech Szczęsnego, geniusz Messiego ! Szwajcarski sędzia Busacca nadrobił zaległosci i pokazał drugą zółtą kartkę Robinowi van Persie. Kontrowersyjną, bo za strzał po gwizdku(...) Barcelona, choć z pomoca sędziego, to jednak zasłużenie awansowała do kolejnej rundy. Statystyka strzałów 19-0 potwierdza, że inne rozwiązanie byłoby niesprawiedliwe.

Dziennik Polski: Gospodarze od początku szturmowali bramkę gości. Grali szybko, grali agresywnie, mieli przygniatającą przewagę(...) Po przerwie Barca zaatakowała i nieoczekiwanie straciła gola. Dwie minuty później z boiska - w kuriozalnej sytuacji - zostal usunięty van Persie.

Gazeta Pomorska: - Podopieczni Wengera (...) na tle "Dumy Katalonii" zaprezentowali się bardzo słabo. Byli znacznie wolniejsi i sprawiali wrażenie słabszych technicznie.

Portal  www.sports.pl  cytuje za angielskim źródłem dramatyczne wyznanie Ceska Fabregasa:  - Mieliśmy świetne wsparcie ze strony fanów Arsenalu. Cała winę za wynik biorę tego wieczora na siebie. To jeden z najgorszych momentów w moim życiu. Przepraszam kibiców.