Alexandre Lacazette, Arsenal

Autor: Eastnews 6. Alexandre LacazetteOlympique Lyon --> Arsenal, 53 mln euro

Arsenal pewnie wygrał z Tottenhamem. Derby północnego Londynu dla Kanonierów

2017-11-18 16:38

Arsenal Londyn jak na razie nie może uznać tego sezonu do udanych. Zespół Arsene'a Wengera nie gra w Lidze Mistrzów, a w Premier League był daleko w tabeli. Sytuacja zmieniła się niedawno. "Kanonierzy" doskoczyli do czołówki Premiership i mogą myśleć o walce o powrót do Ligi Mistrzów. Mecz z Tottenhamem to zawsze wielkie wydarznie na wyspach. Dzięki zwycięstwu, Arsenal traci już niewiele do czołowych zespołów.

Derby północnego Londynu to jedna z najbardziej emocjonujących potyczek w Premier League. Kibice "Kanonierów" i "Kogutów" pałają do siebie wręcz nienawiścią. Kolejną odsłonę tej rywalizacji oglądaliśmy na The Emirates. Obie drużyny mają już sporą stratę do liderującego Manchesteru City, ale za plecami "The Citizens" trwa zacięta walka o pozycję wicelidera.

Ciężko było określić faworyta tego spotkania. Wydaje się, że to Tottenham mógł być bardziej pewny zwycięstwa. Arsenal nie potrafił z nimi wygrać ostatnich sześciu ligowych spotkań. Początek meczu to przewaga gospodarzy, którzy byli długo w posiadaniu piłki. W piątej minucie Alexandre Lacazette, a następnie Harry Kane mogli wyprowadzić swoje zespoły na prowadzenie. Obie sytuacje sprokurowane były błędami obrońców. Jednak skuteczność nie była dzisiaj mocną stroną ani Francuza, ani Anglika.

"Kanonierzy" przeważali, naciskali i w trzydziestej szóstej minucie dopięli swego. Po dośrodkowaniu Mesuta Oezila pięknym strzałem głową popisał się obrońca gospodarzy Shkodran Mustafi, który wyprowadził zespół na prowadzenie. Podwyższenie wyniku przyszło bardzo szybko, bo już pięć minut po trafieniu Niemca. Bramkę na 2:0 zdobył Alexis Sanchez.

Gwiazdy Tottenhamu, Dele Alli, Harry Kane, czy Christian Eriksen były zupełnie niewidoczne, przez co i cała drużyna grała słabo. Również w drugiej części spotkania "Koguty" nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Gdy zawodnicy gości byli już w pobliżu bramki Petra Cecha strzelali bardzo niecelnie, albo decydowali się na bardzo złe rozwiązania.

Arsenal kontrował i mógł podwyższyć wynik, ale zabrakło im skuteczności. Po raz pierwszy od sześciu ligowych spotkań to "Kanonierzy" mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad rywalem zza miedzy. Tottenham zupełnie nie przypominał tej drużyny, która pokonała na Wembley Real Madryt. Dzięki wygranej, Arsenal wskoczył na 5. miejsce w tabeli, ale do "Kogutów" traci już tylko punkt.

Arsenal Londyn - Tottenham Hotspur -:- (2:0)
Shkodran Mustafi 36, Alexis Sanchez 41

Żółte kartki: Xhaka, Sanchez, Monreal, Mustafi - Kane

Arsenal: Cech - Kościelny, Mustafi, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Oezil (84. Iwobi), Sanchez - Lacazette (73. Coquelin)

Tottenham: Lloris - Sanchez, Dier, Verthonghen - Trippeir, Sissoko, Dembele (62. Winks), Eriksen, Davies - Alli (75. Son) - Kane (75. Llorente)

FSV Mainz - Bayern Monachium

KONIEC MECZU

Dla Bayernu to był zwykły dzień w biurze. Dla Roberta Lewandowskiego również - Polak zdobył 22. gola w obecnym sezonie Bundesligi. Trzy punkty jadą z Moguncji do Monachium. Tymczasem dziękujemy już za uwagę!

90+1'

SŁUPEK!

Gracze Mainz nie dali rady z bliska wykończyć akcji po rzucie rożnym.

90+1'

Mecz w Moguncji potrwa co najmniej trzy dodatkowe minuty.

90'

Tolisso zmienia Perisicia na samą końcówkę.

88'

Kolejne napomnienie - Coutinho brzydko potraktowany przez Latzę.

87'

Boetius z żółtą kartką za faul.

87'

Za tydzień Bayern zagra u siebie z RB Lipsk!

84'

Lewandowski!

To mógł i powinien być drugi gol Polaka. Snajper wpadł w pole karne i oddał strzał po dalszym rogu, ale niecelny.

83'

Brosinski z rzutu wolnego wysoko ponad poprzeczką.

81'

Zentner pewnie interweniuje po niezbyt dobrym podaniu Daviesa.

79'

Pod drugą bramką Neuer świetnie wygrywa pojedynek z Szalaiem.

78'

Aaaaj, "Lewy"!

Centymetrów zabrakło Robertowi, aby z bliska wbić do siatki piłkę zgraną głową przez Perisicia.

77'

A na innych stadionach... Niesamowita forma norweskiego snajpera Borussii Dortmund!

74'

I jeszcze Szalai za Matetę.

72'

Onisiwo zmienia Barreiro i to druga roszada w Mainz.

70'

67'

W posiadaniu piłki prowadzenie Bayernu na poziomie 65-35.

65'

I od razu Gnabry za Muellera.

65'

Pierwszą zmianą w Bayernie jest wprowadzenie Coutinho za Goretzkę. Niemiec dostał jeszcze żółtą kartkę za przedłużenia zejścia z boiska.

63'

Strzał Brosinskiego wprost w Neuera - pewna interwencja Niemca.

60'

Druga odsłona jak na razie baaardzo spokojna.

57'

Pierwsza dziś żółta kartka - ukarany obrońca Mainz, Jerry St. Juste.

55'

52'

Nikt nie zamknął akcji po szybkiej kontrze Mainz. Rykoszet i rzut rożny.

50'

Perisić główną postacią początku drugiej połowy. Teraz został zablokowany po strzale z pola karnego.

49'

Ostry faul Perisicia, ale obyło się bez kartki.

47'

Nieporozumienia bramkarz z obrońcą Mainz omal nie wykorzystał Perisić. Skończyło się na strachu gospodarzy.

46'

Gospodarze rozpoczynają drugą odsłonę!

PRZERWA

Obie drużyny udają się na kwadrans do szatni. Bayern niepodważalnie lepszy, ale - kto wie - może ta bramka Mainz z samej końcówki sprawi, że jeszcze będziemy mieli emocje. Czekamy na drugą odsłonę!

45+2'

45'

GOOOOOL! NIESPODZIEWANA BRAMKA MAINZ!

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do strzału głową dochodzi St. Juste, a po drodze piłka odbija się jeszcze od Goretzki i zmyla Neuera. 1:3!

44'

Zupełnie niecelna centra Muellera. Monachijczycy chyba nie zamierzają uciekać przed rozluźnieniem.

42'

Dwa strzały, jeden gol i 79% celnych podań - to statystyki Roberta Lewandowskiego z dzisiejszego meczu. Jak dotąd, oczywiście!

39'

Oztunali oddał strzał sprzed pola karnego, ale wysoko, wysoko ponad poprzeczką.

38'

Źle teraz Lewandowski rozwiązał kontratak Bayernu, niecelne podanie Polaka.

37'

Bayern cały czas w natarciu, Mainz co chwila wybija piłkę z własnej "szesnastki". Jak gospodarze nie zmienią tego na drugą połowę, to ryzykują blamaż.

35'

Mainz wyjaśnia zagrożenie we własnym polu karnym po centrze Kimmicha z rzutu wolnego.

33'

32'

Latza zmienia Kunde. Trener Mainz reaguje na fatalny obrót wydarzeń boiskowych dla swojej drużyny.

30'

Pół godziny gry za nami i 0:3 na tablicy wyników. Różnica klas - po prostu.

29'

Kolejne dośrodkowanie Muellera, tym razem wybite przez gospodarzy.

27'

26'

BAAAAYEEERN! POGROM!

Thiago Alcantara dostał piłkę przed polem karnym Mainz, po czym zabawił się z obrońcami, wpadł w pole karne i mocnym strzałem lewą nogą zdobył trzecią bramkę dla Bayernu!

25'

Nad Moguncją strasznie się rozpadało. Z pewnością nie pomaga to piłkarzom w tworzeniu tego widowiska.

24'

Teraz Neuer musiał interweniować nogami. Gospodarze pokazują, że mimo trudnego dla nich początku powalczą jeszcze o odmienienie losów spotkania.

23'

Groźnie Mainz!

Baku do Barreiro, a ten z pierwszej piłki z pola karnego obija słupek bramki Bayernu!

22'

Zobacz bramkę Roberta Lewandowskiego z meczu Mainz - Bayern: KLIK!

20'

19'

Gospodarze wyraźnie opadli z motywacji. Kolejna centra Alaby, tym razem jednak wprost w ręce bramkarza.

16'

14'

GOOOOL! BAYERN PODWYŻSZA PROWADZENIE!

Bramkarz Mainz zdołał sparować piłkę wybiegając naprzeciw Lewandowskiemu, ale futbolówka trafiła do Goretzki, który wyłożył ją Muellerowi, a ten nie miał problemów z trafieniem na 0:2!

12'

Znakomcie układa się ten mecz dla Bayernu!

10'

8'

GOOOOOOOOOOOOL! ROBEEEEERT LEEEWANDOOOOWSKI!

Pavard centruje wprost na głowę Polaka, a ten wyprowadza Bayern na prowadzenie!

6'

Pierwszy strzał dzisiejszego meczu należy do Mainz. Jeden z piłkarzy główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bez większego powodzenia.

4'

Takie rzeczy przed pierwszym gwizdkiem!

3'

Fani z Monachium uświetnili początek spotkania odpaleniem rac, ale dym nie przeszkadza w kontynuowaniu meczu.

1'

Bayern rozpoczął spotkanie!

Kapitanowie - Niakhate i Neuer - losują strony boiska.

Piłkarze wychodzą na murawę. Lada chwila początek spotkania!

Rywalizacja napastników w Bundeslidze powinna się zrobić jeszcze ciekawsza z perspektywy polskich kibiców. Wczoraj w Herthcie Berlin zadebiutował Krzysztof Piątek, a już wkrótce powinien zacząć odgrywać tam ważną rolę. Czy nawiąże do formy Roberta Lewandowskiego?

Jeśli Bayernowi uda się dziś wygrać, wróci on na fotel lidera co najmniej do zakończenia meczu RB Lipsk z Borussią Monchengladbach (początek o godz. 18:30)

Na tym stadionie dojdzie do dzisiejszego pojedynku:

Kolejne sobotnie popołudnie, kolejne emocje z Bundesligą! Dziś nasze oczy są na Moguncję, gdzie miejscowe FSV podejmuje Bayern Monachium. Czy Robert Lewandowski pokaże swą klasę także w ten weekend? Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 15:30.