Arsenal

i

Autor: East News Arsenal

Co tam się wydarzyło?! Kuriozalna wpadka bramkarza Arsenalu [WIDEO]

2021-07-14 12:40

Euro 2021 już za nami, zdecydowana większość europejskich klubów rozpoczęła już przygotowania do kolejnych rozgrywek. Nie inaczej jest z przedstawicielami angielskiej Premier League, która startuje już 13. sierpnia. I choć to tylko okres przygotowawczy, a w meczach sparingowych nie wynik jest najważniejszy – kibice Arsenalu mają powody do niezadowolenia. Ich pupile przegrali bowiem 1:2 z dużo niżej notowanym szkockim Hibernianem. Gdyby tego było mało, jedna z bramek straconych przez „Kanonierów” padła w naprawdę kuriozalnych okolicznościach.

Minione rozgrywki były dla Mikela Artety pierwszymi pełnymi w roli szkoleniowca Arsenalu. 39-letni Hiszpan objął stery w klubie w grudniu 2019 roku i pierwsze miesiące jego pracy pokazywały, że „Kanonierzy” pod jego wodzą zmierzają w dobrą stronę. Początek rozgrywek 2020/2021 był jednak dla londyńczyków fatalny. W pewnym momencie klub uwikłał się nawet w walkę o utrzymanie. Druga część rozgrywek była już jednak zdecydowanie lepsza i „The Gunners” zakończyli rozgrywki na 8. miejscu. W tym sezonie ma być jednak inaczej. Ambicje klubu sięgają występów w Lidze Mistrzów i taki cel postawiono przed Artetą.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Falstart na początek

Choć ambicje wszystkich osób związanych z klubem sięgają bardzo wysoko, pierwszy przedsezonowy test-mecz przyniósł ogromny zawód. Podopieczni Mikela Artety mierzyli się bowiem z dużo niżej notowanym rywalem – szkockim Hibernians – a mimo to musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki 1:2. Gdyby tego było mało, jedna z bramek straconych przez „Kanonierów” stała się hitem Internetu! Zdecydowanie nie popisał się przy niej 19-letni Arthur Okonkwo, który strzegł w tym spotkaniu bramki londyńczyków.

Rewolucja w świecie transmisji meczów w Polsce. Premier League zniknie z Canal+!

„Klops” bramkarza

Cała sytuacja miała miejsce w 22. minucie. Jeden z defensorów Arsenalu pod presją wycofał piłkę do swojego bramkarza. Trzeba przyznać, że nie było to najlepsze wyjście, futbolówka była bowiem zagrana w taki sposób, że trudno było ją opanować. 19-letni Arthur Okonwo, strzegący tego dnia bramki Arsenalu, chciał oddalić niebezpieczeństwo dalekim wykopem. Problem jednak w tym, że… źle obliczył tor lotu piłki i nie trafił w nią. Z prezentu skorzystał napastnik rywala, który zdobył w ten sposób jedną z najłatwiejszych bramek w karierze.

Arthur Okonwo  - sylwetka zawodnika

Arthur Okonwo jest Anglikiem nigeryjskiego pochodzenia. Urodzony w 2001 roku zawodnik gra na pozycji bramkarza i od początku swojej przygody z futbolem związany jest z Arsenalem. Do tej pory występował jednak jedynie w barwach młodzieżowych drużyn „Kanonierów”, nie zdążył jeszcze zadebiutować w oficjalnym spotkaniu pierwszej drużyny. W minionych rozgrywkach zaliczył 8 występów w drużynie „The Gunners” do lat 23.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze