Chelsea wygrała z Palmeiras

i

Autor: AP Przez finał KMŚ odwołano ligowy mecz Chelsea - Arsenal

Zwycięzca Ligi Mistrzów z kolejnym cennym trofeum. I to dopiero po dogrywce

2022-02-12 20:47

Chelsea klubowym mistrzem świata! Londyńczycy pokonali w finale w Abu Zabi brazylijski Palmeiras Sao Paulo 2:1 po dogrywce. Wcześniej w meczu o trzecie miejsce egipski Al Ahly Kair wygrał z saudyjskim Al-Hilal Rijad 4:0.

W klubowych mistrzostwach świata występują triumfatorzy sześciu kontynentalnych konfederacji piłkarskich oraz zwycięzca ligi kraju-gospodarza. Początkowo gospodarzem tej edycji miała być Japonia, ale z powodu pandemii COVID-19 wycofała się z organizacji imprezy. W poprzedniej edycji najlepszy okazał się Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie. Drużyny z Europy sięgają po trofeum nieprzerwanie od 2013 roku. Ostatnim triumfatorem Ligi Mistrzów UEFA, który nie zwyciężył w KMŚ była w 2012 roku... Chelsea (0:1 z Corinthians Sao Paulo)

Bayern zepsuł Lewandowskiemu święto. Dwa gole Polaka nie wystarczyły nawet do remisu, VfL Bochum sensacyjnie rozbiło mistrzów Niemiec

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

W latach 1960-2004 najlepszy zespół globu wyłaniały spotkania między zdobywcą Pucharu Europy (później Ligi Mistrzów) i triumfatorem Copa Libertadores. Stawką był właśnie Puchar Interkontynentalny.

Od 2005 roku rozgrywane są mistrzostwa świata, ale pierwsza edycja KMŚ odbyła się już w 2000 roku, zwyciężyli wówczas piłkarze Corinthians Sao Paulo. W tym samym roku zorganizowano także mecz o Puchar Interkontynentalny, w którym triumfowała drużyna Boca Juniors Buenos Aires.

Formalnie KMŚ zastąpiły Puchar Interkontynentalny w 2005 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze