Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Nietypowy błąd Polaka

Lewandowski nie był w takiej sytuacji od roku. Xavi musiał to skomentować

2022-11-06 13:25

Robert Lewandowski nie zaprezentował się najlepiej w ostatnim meczu Barcelony przeciwko Almerii. „Duma Katalonii” wygrała 2:0, a oba gole padły w drugiej połowie. Wynik mógł być wyższy i zostać otwarty już w 7. minucie, ale Robert Lewandowski nie wykorzystał karnego. To niecodzienna sytuacja, a Xavi nie mógł zostać niezapytany o nią po meczu.

Robert Lewandowski jest jednym z najważniejszym zawodników Barcelony w tym sezonie, ale trudno wymagać, żeby błyszczał w każdym jednym meczu. Ostatnie spotkanie z Almerią było właśnie takim jednym ze słabszych spotkań w wykonaniu polskiego napastnika i przede wszystkim cieniem na jego występie kładzie się coś, co obserwujemy bardzo rzadko, czyli zmarnowany przez Polaka rzut karny. Okazuje się, że ostatnia taka sytuacja miała miejsce niemal dokładnie... rok temu, czyli jeszcze w barwach Bayernu Monachium. Na konferencji po meczu z Almerią, o jedenastce Lewandowskiego wypowiedział się trener „Dumy Katalonii”, Xavi.

Robert Lewandowski nie trafia karnego. Xavi komentuje

Hiszpański trener z pewnością nie był zadowolony z niewykorzystania rzutu karnego, ale nie ma wątpliwości, że Lewandowski pozostanie nominalnym wykonawcą jedenastek. – Jest jeden człowiek, który jest za to odpowiedzialny i jest nim Robert. Szkoda, że nie trafił. To on strzela rzuty karne i wciąż nad tym pracujemy – powiedział Xavi po meczu. Dla Lewandowskiego był to pierwszy nietrafiony karny od roku. W listopadzie 2021 nie zdołał on pokonać z 11 metrów bramkarza Benfiki w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Oczywiście, było to jeszcze w barwach Bayernu Monachium.

Co ciekawe, Lewandowski chciał oddać wykonanie jedenastki Gerardowi Pique, który meczem z Almerią pożegnał się z karierą. Obrońca Barcelony zostawił jednak to zadanie Lewemu, co niestety skończyło się niecelnym uderzeniem. Warto też przypomnieć, że był to... pierwszy karny podyktowany dla Barcelony w tym sezonie!

Zegarek Roberta Lewandowskiego hitem gali Złotej Piłki. Kliknij w galerię poniżej: