Toni Kroos

i

Autor: AP Toni Kroos

Real ma problem. Gwiazda wypadnie na dłużej?

2021-08-04 10:23

Piłkarze Realu Madryt zakończyli już wakacyjną labę i pod rządami nowego-starego trenera Carlo Ancelottiego przygotowują się obecnie do startu nowych rozgrywek. W zajęciach nie uczestniczy jednak jedna z największych gwiazd „Królewskich”, Toni Kroos. Niemiec boryka się z urazem i niewykluczone, że czeka go nawet kilkumiesięczna przerwa!

Real Madryt w bieżącym sezonie czeka nowe rozdanie. Z klubem pożegnał się bowiem nie tylko dotychczasowy szkoleniowiec Zinedine Zidane, ale także dwóch kluczowych zawodników – Sergio Ramos oraz Raphael Varane. Schedę po „Zizou” przejął doskonale znany w Madrycie Carlo Ancelotti, który z „Królewskimi” zdobywał m.in. Ligę Mistrzów w 2014 roku. Nowy-stary szkoleniowiec oraz jego podopieczni w pocie czoła pracują aby jak najlepiej przygotować się do długiego i wyczerpującego sezonu. Niewykluczone jednak, że w najbliższych miesiącach będą musieli radzić sobie bez jednego z kluczowych piłkarzy – Toniego Kroosa. „Po badaniach przeprowadzonych na naszym zawodniku Tonim Kroosie przez Sztab Medyczny Realu Madryt zdiagnozowano pubalgię. Uraz pod obserwacją” – poinformował bowiem klub ze stolicy Hiszpanii w oficjalnym komunikacie.

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia

Czym jest pubalgia sportowa?

„Pubalgia sportowa objawia się bólem w pachwinie lub w okolicy spojenia łonowego, którego przyczyną jest uraz mięśni brzucha i/lub mięśni przywodzicieli uda. Do kontuzji dochodzi najczęściej w trakcie uprawiania sportów o dużej komponencie zmian kierunku biegu, dlatego używa się określenia „sportowa”. Drugą nazwą powszechnie przyjętą w mediach czy w Internecie jest „przepuklina sportowa”, choć należy zaznaczyć, że naderwanie mięśni nie zawsze prowadzi do klasycznej przepukliny, w przebiegu której dochodzi do uwypuklenia się narządów wewnętrznych. Diagnostyka pubalgii sportowej nie jest łatwa ze względu na mnogość patologii dających objawy w okolicy pachwiny. Właściwe rozpoznanie umożliwia wdrożenie odpowiedniego leczenia, które w większości przypadków obejmuje postępowanie rehabilitacyjne” – czytamy na portalu „Sportowa Ortopedia”.

Kibice Legii brutalnie zaatakowani. Polała się krew, okropieństwo

Kroosa czeka dłuższa przerwa?

Co ta diagnoza tak naprawdę oznacza dla Kroosa? - Pubalgia jest złożoną patologią, ale nie poważną. Czasami można je leczyć zachowawczo, a czasami nie. Yuri, zawodnik Athleticu, spędził cały sezon grając z tą dolegliwością i musiał w końcu poddać się operacji. Bardzo trudno jest ustalić okresy rekonwalescencji w przypadku pubalgii – powiedział jeden z hiszpańskich lekarzy sportowych w rozmowie z AS-em. Istnieją jednak przypadki, które napawają optymizmem, jak choćby Xabi Alonso, który w 2013 roku przeszedł operację w Niemczech i w zaledwie półtora miesiąca wrócił do rywalizacji. Problem ten – czego przykładem jest choćby Lionel Messi – można rozwiązać również za pomocą leczenia zachowawczego oraz odpoczynku. Bez względu na obraną przez Niemca drogę leczenia jedno jest pewne – w najbliższym czasie nie pomoże on swoim kolegom na boisku.

Sonda
Czy Carlo Ancelotti to odpowiedni trener dla Realu Madryt?

Toni Kroos – przebieg kariery

Toni Kroos jest wychowankiem rodzimego Greifswalder SC. Następnie młody Niemiec trafił do Hansy Rostock, gdzie wypatrzył go słynny Bayern Monachium. Pomocnik trafił do stolicy Bawarii w wieku zaledwie 16 lat, ale szybko przebił się do pierwszej drużyny i  z czasem stał się jednym z kluczowym piłkarzy najbardziej utytułowanego niemieckiego klubu. W 2014 roku 31-letni obecnie piłkarz postanowił zamienić Monachium na Madryt i za około 25 milionów euro przeniósł się do Realu. Z „Królewskimi” odniósł szereg sukcesów m.in. dwukrotnie wygrywał mistrzostwo Hiszpanii, trzykrotnie Ligę Mistrzów oraz czterokrotnie Klubowe Mistrzostwa Świata.

Najnowsze