Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Lewandowski z rekordem

Robert Lewandowski łamie kolejne rekordy! Ten przetrwał aż 71 lat, ale nie wytrzymał po pojawieniu się Polaka w LaLiga

2022-09-17 20:45

Robert Lewandowski w sobotnim starciu Barcelony z Elche dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw otworzył wynik w 34. minucie, a potem go ustalił, trafiając do siatki w 48. minucie. Tym samym zanotował trafienia numer 7. oraz 8. w 6 meczach tego sezonu LaLiga. Zdaniem katalońskiego „Sportu” Lewandowski tym samym pobił 71-letni rekord ligi hiszpańskiej.

Przed rozpoczęciem sezonu nie brakowało głosów, że Robert Lewandowski może mieć problem z zaadaptowaniem się do nowej drużyny i nowej ligi. Obawy o jego formę zostały jednak błyskawicznie rozwiane – Polak nie trafił jak dotąd tylko w pierwszym meczu sezonu, a w każdym z pięciu kolejnych wpisywał się na listę strzelców. Zanotował on po dwa trafienia z Realem Sociedad, Realem Valladolid i Elche, a także po jednym golu z Sevillą oraz Cadiz. Tym samym uzbierał 8 goli w 6 pierwszych meczach w LaLiga, co zdaniem „Sportu” jest rekordem ligi hiszpańskiej.

Lewandowski z dubletem, FC Barcelona z pewnym zwycięstwem. Elche nie potrafiło postawić się "Dumie Katalonii"

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!

Robert Lewandowski znów pisze historię. Pobił 71-letni rekord

Ostatni raz tak skuteczny w pierwszych meczach w LaLidze skuteczny był legendarny zawodnik FC Barcelona, Laszlo Kubala. Węgier strzelił 7 bramek w pierwszych 6 meczach (z czego aż 5 w jednym meczu). To wszystko działo się... w 1951 roku, więc Robert Lewandowski pobił aż 71-letni rekord! Do tej pory nikt nie był skuteczniejszy w swoim debiutanckim sezonie w lidze hiszpańskiej. To tylko kolejne dowód na to, z jak wyjątkowym piłkarzem mamy do czynienia.

Lewandowski przerwał milczenie. Tak wypowiedział się o kibicach Bayernu. Te słowa odbiją się szerokim echem

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze