Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Dłuższa pauza Lewego

Robert Lewandowski zawieszony! Dostał trzy mecze kary, fatalne informacje

2022-11-16 13:58

Choć przez zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze piłka klubowa chwilowo zeszła na dalszy plan, polscy fani z wypiekami na twarzy wyczekiwali ewentualnej kary zawieszenia dla Roberta Lewandowskiego. Przypomnijmy, że gwiazdor Barcelony w meczu ligowym przeciwko Osasunie musiał opuścić boisko już po nieco ponad 30 minutach, a schodząc z murawy wykonał niestosowne gesty pod adresem sędziego tego spotkania. Wiemy już, że „Lewy” nie uniknął kary i przez swoje zachowanie nie pomoże „Blaugranie” w pierwszych meczach po mundialu.

Szybka czerwona kartka

Cała sytuacja miała miejsce podczas niedawnego starcia ligowego z Osasuną. Barcelona wygrała to spotkanie 2:1, choć już od 31. minuty musiała radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski jeszcze przed upływem kwadransa gry otrzymał pierwszy żółty kartonik, a we wspomnianej minucie za ostry atak na rywala sędziujący to spotkanie Jesus Gil Manzano ukarał napastnika „Blaugrany” drugim napomnieniem, skutkującym usunięciem z boiska. W myśl przepisów La Liga czerwona kartka – niezależnie czy pokazana bezpośrednio czy w efekcie dwóch „żółtek” – skutkuje jednomeczową pauzą. W przypadku Lewandowskiego na tym się jednak nie skończyło.

Artur Wichniarek wprost o czerwonej kartce Lewandowskiego. To mógł być dużo gorszy scenariusz

Trzy mecze zawieszenia

Problem polegał na tym, że snajper Barcelony schodząc z boiska wykonywał niepotrzebne gesty w kierunku arbitra tego spotkania. Jesus Gil Manzano zdecydował się opisać wszystko w meczowym protokole. „Po wyrzuceniu z boiska, kierując się w stronę szatni, zawodnik dwukrotnie wykonał gest dezaprobaty dla sędziego” – zaznaczył w nim. Gest pokazywany przez Lewandowskiego interpretowany jest jako wyraz zarozumiałości lub arogancji. Niestety, wiemy już, że 34-latek za swój wybryk będzie musiał odpocząć nieco dłużej niż tylko w najbliższym spotkaniu. Komisja ligi zdecydowała bowiem o wymierzeniu Polakowi kary zawieszenia wynoszącej trzy mecze. Oznacza to, że „Lewy” przegapi starcia przeciwko Espanyolowi (31.12), Atletico Madryt (8.01) oraz Betisowi Sewilla (14.01).

Artur Jędrzejczyk zasłużył na wyjazd do Kataru? Były reprezentant Polski o powołaniu dla gwiazdy Legii

Czy FC Barcelona wygra Ligę Europy w sezonie 2022/23?