Robert Lewandowski, FC Barcelona

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Wszystko jasne!

Xavi powiedział, kiedy Lewandowski wróci do gry. Jasny komunikat, przerwał milczenie

2022-11-01 8:24

Brak Roberta Lewandowskiego w kadrze na mecz przeciwko Viktorii Pilzno w Lidze Mistrzów był dość dużym zaskoczeniem wśród kibiców Barcelony. Niepokój pojawił się po informacjach hiszpańskich mediów, które mówiły o lekkiej kontuzji Polaka, która miała wyeliminować go z gry. Do sprawy koniec końców odniósł się szkoleniowiec Blaugrany, Xavi, który powiedział o stanie gracza, jak też o tym, kiedy powinniśmy spodziewać się powrotu do gry byłego snajpera Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski nie został umieszczony przez Xaviego w kadrze Barcelony na spotkanie przeciwko Viktorii Pilzno i była to decyzja, która zadziwiła fanów "Blaugrany". W międzyczasie hiszpańskie media donosiły, że snajper reprezentacji Polski zmaga się z kontuzją, to też zachowanie trenera klubu ze stolicy Katalonii odebrano z dużym niepokojem. Ostatecznie jednak do wszelkich spekulacji i plotek odniósł się sam Xavi, który nie dość, że powiedział o stanie zdrowia napastnika Barcy, to podał także datę jego powrotu do gry.

Robert Lewandowski nie zagra z Viktorią Pilzno. Media mówiły o kontuzji

Urazem, z którym miał zmagać się snajper reprezentacji Polski i Barcelony miały być problemy z plecami. Sam Xavi przyznał właśnie, że Lewandowski co prawda zmaga się z drobnym problemem, stąd też powstała decyzja o tym, aby oszczędzić go w trakcie starcia przeciwko mistrzom Czech. Szkoleniowiec Blaugrany przyznaje jednak, że sprawa nie jest aż tak poważna, stąd też powinniśmy zobaczyć kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski już w trakcie starcia z Almerią, które zaplanowane jest na nadchodzący weekend.

Lewandowski ma niewielki dyskomfort. Początkowo był w kadrze na mecz z Viktorią, ale ostatecznie uznaliśmy, że lepiej będzie, jeśli odpocznie. Na sobotni mecz z Almerią będzie gotowy - stwierdził trener hiszpańskiej drużyny.

Sonda
Czy Robert Lewandowski należy do grona 100 najlepszych piłkarzy w historii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze