Ernesto Valverde, FC Barcelona

Autor: East News Ernesto Valverde

Zawodnicy Barcelony bronią trenera po porażce. MOCNE słowa napastnika

2020-01-10 11:55

FC Barcelona była już jedną nogą w finale Superpucharu Hiszpanii. "Duma Katalonii" do 80. minuty prowadziła 2:1, lecz finalnie przegrała z Atletico Madryt 2:3. Na drużynę Ernesto Valverde spadła lawina krytyki. Kibice chcą zwolnienia Hiszpana. W jego obronie stanęli jednak zawodnicy Barcelony, którzy nie winią szkoleniowca za słaby wynik.

Drugi półfinał Superpucharu Hiszpanii przyniósł wiele emocji choć początkowo nic na to nie wskazywało. W meczu FC Barcelony z Atletico Madryt do przerwy był bezbramkowy remis i na boisku nie działo się szczególnie dużo. Po wyjściu z szatni wszystko uległo zmianie. Już kilkadziesiąt sekund po gwizdku sędziego Atletico objęło prowadzenie za sprawą Koke. Barcelona długo nie zwlekała i wyrównała stan meczu już po kilku minutach. Strzelcem bramki był Leo Messi. Zawodnicy z Katalonii ewidentnie dostali wiatru w żagle i sprawnie objęli prowadzenie.

Z piłkarzy Diego Simeone jakby uszło powietrze. To Barca była bliska podwyższenia prowadzenia, lecz dwukrotnie przeszkodził im w tym system VAR. Sprawy zmieniły się w 80 minucie meczu, gdy Neto sfaulował Vitolo. Rzut karny wykorzystał Morata, a kilka minut później wynik ustalił Correa. Mistrzowie Hiszpanii zostali z niczym, a w finale zobaczymy starcie Real - Atletico. Po meczu kolejny raz mocno krytykowany był Ernesto Valverde. Fani "Blaugrany" domagają się zwolnienia Hiszpana. Innego zdania są zawodnicy.

Swojego szkoleniowca broniły największe gwiazdy zespołu. - Ma nasze pełne zaufanie. Pracujemy dalej i staramy się poprawić. Musimy myśleć o La LaLidze. Jesteśmy liderami, mimo że nie graliśmy najlepiej - powiedział strzelec jednej z bramki Lionel Messi. Podobnie myśli Luis Suarez. Urugwajczyk winę za słaby wynik zrzuca na piłkarzy. - To nie jest sytuacja piłkarzy, a całego klubu, ale trener nie ponosi żadnej winy. To my popełnialiśmy błędy - dodał. Piłkarze do poniedziałku mają wolne, potem wznowią treningi. Najbliższy mecz Barcelona rozegra 19 stycznia z Granadą.