Tomasz Kędziora

i

Autor: CyfraSport Tomasz Kędziora

PAOK chce Polaka

Grecki klub zainteresowany reprezentantem Polski. Zmieni trenera Lucescu na... Lucescu?

2023-01-20 15:03

Tomasz Kędziora po pięciu latach występów w Dynamie Kijów może zmienić klub. Jego pozyskaniem zainteresowany jest czwarty klub greckiej ekstraklasy, PAOK Saloniki.

Kędziora trafił do Dynama z Lecha Poznań w 2017 roku. To był udany ruch piłkarza, bo szybko wywalczył miejsce w składzie wielokrotnego mistrza Ukrainy. Rozegrał łącznie 198 meczów w barwach Dynama, z Ligą Mistrzów włącznie. W międzyczasie ze względu na wojnę w Ukrainie w ubiegłym roku był wypożyczony do Lecha. Wiele wskazuje na to, że przyszedł czas na zmiany. Pozyskaniem Kędziory zainteresowany jest PAOK Saloniki i rozmowy w sprawie transferu są zaawansowane. Taką informacje podał grecki portal "Sport24.gr". Ukraiński klub nie ma wygórowanych żądań finansowych za Polaka.

Jeśli dojdzie do transferu to 26-krotny reprezentant Polski trafi spod skrzydeł znakomitego rumuńskiego szkoleniowca Mircei Lucescu do… Razvana Lecescu. To syn trenera Dynama. Razvan Lucescu prowadzi PAOK od 2017 roku z przerwą na pracę w Arabii Saudyjskiej. Zdobył z PAOK mistrzostwo Grecji w sezonie 2018/19 i dwa razy Puchar Grecji. W ubiegłym sezonie PAOK był drugi, za Olympiakosem Pireus, a w tym sezonie po 18.kolejkach jest na czwartym miejscu. Kędziora miałby wzmocnić defensywę zespołu, gdyż często kontuzjowany jest prawy obrońca, Lefteris Lyratzis. W trwającym sezonie ligi ukraińskiej Kędziora rozegrał w barwach Dynama 9 meczów ligowych oraz tyle samo w europejskich pucharach.

Tomasz Hajto o wyborze selekcjonera. Zwraca uwagę na inne potrzeby polskiej piłki, zabrał stanowczy głos

Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Sonda
Czy Paulo Bento to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze