Nowy biznes Roberta Lewandowskiego! Zainwestował w branżę gier wideo

2020-08-06 15:37 MC
Robert Lewandowski
Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski cały czas rozgląda się za nowymi przedsięwzięciami, w które mógłby zainwestować. Tym razem padło na branże gier wideo! Snajper reprezentacji Polski i Bayernu Monachium podpisał umowę z Movie Games, dzięki której będzie udziałowcem nowej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej.

Branża gier wideo jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi rozrywki. Co za tym idzie, generuje ogromne zyski. Robert Lewandowski postanowił połączyć siły z Movie Games, by powołać spółkę, której zadaniem będzie produkcja gier sportowych. Jak można przeczytać w komunikacie, najlepszy polski piłkarz "będzie nie tylko wsparciem inwestycyjnym, ale też wizerunkowym i częściowo merytorycznym, dostarczając niezbędnej wiedzy, aby produkowane w niej gry sportowe były wierne rzeczywistości".

SZOK! Robert Lewandowski mógł zarobić 330 MILIONÓW!

WSZYSTKIE rekordy Roberta Lewandowskiego. To jest KOSMOS! | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - powiedział Lewandowski.

Robert Lewandowski jednak dostał Złotą Piłkę 2020! To nie jest żaden żart!

- Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością nawiązania tej współpracy. Piłkarskie doświadczenie Roberta będzie bezcenne przy produkcji gier sportowych. Jako niezaprzeczalnie jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie, pomoże nam nie tylko w realny sposób przedstawić świat sportu, ale także odwzorować prawdziwe emocje panujące za kurtyną samej rozgrywki - stwierdził prezes Movie Games Mateusz Wcześniak.

- Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszył się serial The Last Dance, który przybliżył sukces Michaela Jordana i Chicago Bulls, gdzie wydarzenia na parkiecie były tylko tłem całej historii. Jesteśmy przekonani, że tak jak produkcje filmowe o tej tematyce, tak i nasze gry jako nowy pośrednik przekazywania emocji, zainteresują szerokie grono odbiorców - powiedział współzałożyciel oraz prezes planowanej spółki Filip Szklarzewski.

Robert Lewandowski rozkręca biznes za ponad 70 milionów. Ogromne dofinansowanie od państwa

Lewandowski inwestuje pieniądze w różne branże. Budował osiedle w Warszawie, uruchomił agencję marketingową czy zaangażował się w tworzenie restauracji w Giżycku.

Movie Games powstało w 2016 roku. Obecnie zatrudnia kilkadziesiąt osób, pracujących nad dziesięcioma produkcjami. Spółka jest notowana na NewConnect.

Najnowsze