Szymon Żurkowski

Autor: Cyfrasport Szymon Żurkowski

Przypomniał się Szymon Żurkowski. Polskie gole we Włoszech

2021-01-30 21:51

Przed trzema laty został wybrany "Odkryciem Ekstraklasy". Od dwóch lat Szymon Żurkowski występuje we Włoszech. W tym sezonie broni barw drugoligowego Empoli. I właśnie były młodzieżowy reprezentant Polski przypomniał o sobie. Polski pomocnik strzelił gola i przyczynił się do wygranej zespołu w Serie B.

Szymon Żurkowski jest piłkarzem Fiorentiny. Jednak poprzednie rozgrywki spędził na wypożyczeniu w Empoli. Przed startem obecnej edycji ponownie został wypożyczony do drugoligowca. Klub Polaka jest liderem Serie B. Teraz Empoli pokonało 3:1 Frosinone w meczu 20. kolejki drugiej ligi włoskiej. Polak strzelił drugą bramkę w tym spotkaniu. To jego premierowe trafienie w tej edycji. W całym sezonie zaliczył 11 występów. W następnej kolejce (6 lutego) przed Żurkowskim i jego kolegami wyjazd do Monzy.

Kapitalne parady Polaka, Ibrahimović bezradny! Skorupski bohaterem we Włoszech [WIDEO]

Mniej powodów do zadowolenia miał za to Filip Jagiełło. Wprawdzie po golu polskiego pomocnika w pierwszej połowie Brescia prowadziła, ale po przerwie dwa razy dała się zaskoczyć i przegrała 1:2 na wyjeździe z Ascoli. Brescia w lidze jest na 13. pozycji. Dorobek Jagiełły w rozgrywkach to cztery bramki. Inny nasz rodak - napastnik Sebastian Musiolik zapewnił cenny punkt drużynie Pordenone, która zremisowała 1:1 u siebie z Lecce. W tabeli Serie B plasuje się na ósmym miejscu. Musiolik ma na koncie już cztery gole w rozgrywkach.

Ogromny pech kadrowicza. Krystian Bielik zniesiony z boiska!