Łukasz Skorupski, powołania

Autor: Jakub Piasecki/Cyfrasport Łukasz Skorupski, urodzony: 05.05.1991, klub: AS Roma, waga/wzrost: 84/187, występy w kadrze/gole: 2/0

Kapitalne parady Polaka, Ibrahimović bezradny! Skorupski bohaterem we Włoszech [WIDEO]

2021-01-30 19:26

Wprawdzie Łukasz Skorpuski świetnie spisywał się w bramce Bologny, ale nie przełożyło się to na punkty. Klub Polaka przegrał 1:2 u siebie z Milanem w meczu 20. kolejki ligi włoskiej. Nasz rodak jednak może być dumny z występu, bo obronił m.in. rzut karny, który strzelał sam Zlatan Ibrahimović.

W pierwszej połowie Łukasz Skorupski najpierw w wielkim stylu obronił dwa strzały Zlatana Ibrahimovicia. I to w jednej akcji. Szwed chciał go zaskoczyć uderzeniem piłki głową, ale Polak zdołał je odbić. Był górą także przy dobitce gwiazdy Milanu. To być może była interwencja kolejki. W 26. minucie znów stanęli na przeciwko siebie. Ibrahimović podszedł do rzutu karnego. Jednak znów nie dał rady! Jego zamiary wyczuł Polak. Rzucił się w prawą stronę, czyli tam gdzie strzelał szwedzki napastnik. Nasz rodak odbił piłkę. Jednak do futbolówki podbiegł Ante Rebić i strzałem w długi róg zapewnił prowadzenie gościom. W drugiej połowie sędzia podyktował drugi rzut karny dla Milanu. Tym razem do piłki podszedł Franck Kessie. I szansy nie zmarnował. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Andrea Poli w końcówce zawodów.