Szymon Żurkowski

Autor: Cyfrasport Szymon Żurkowski

Co za wejście Polaka w Serie A! Szymon Żurkowski odpalił petardę [WIDEO]

2021-11-01 10:42

Wprawdzie od dwóch lat występuje we Włoszech, ale dopiero teraz Szymon Żurkowski zaliczył premierowego gola w Serie A. Polak zapamięta to trafienie, bo w ten sposób przesądził o wygranej 2:1 Empoli z Sassuolo w 11. kolejce ligi włoskiej.

Przed dwoma laty Żurkowski został sprzedany z Górnika Zabrze do Fiorentiny. W jej barwach rozegrał w Serie A tylko dwa mecze. Później był wypożyczany do drugoligowego Empoli. Z tym klubem w ubiegłym sezonie wywalczył awans do włoskiej elity. W obecnej edycji ma już 10 występów, a teraz zdobył pierwszą bramkę. W wyjazdowym spotkaniu z Sassuolo nasz rodak był rezerwowym. Na boisku pojawił się dopiero w 80. minucie i po jego wejściu zaczęły się emocje. Do tego momentu jego drużyna przegrywała po samobójczym trafieniu Lorenzo Tonellego w 43 minucie zawodów. Jednak finisz należał do Empoli. Goście wyrównali po rzucie karnym, który wykorzystał Andrea Pinamonti. Ostatnie słowo należało do Żurka, który potężną bombą zapewnił zwycięstwo. Polak huknął tak mocno, że piłka odbiła się od poprzeczki, przekroczyła linię bramkową i wyszła w pole. Bramkarz złapał futbolówkę i chciał ją szybko wyprowadzić. Jednak sędzia wskazał na środek boiska. Po 11. kolejkach Empoli zajmuje w lidze włoskiej 10. miejsce.

Gwiazdor Legii po kolejnej przegranej przeprasza kibiców. Mistrz Polski opanuje kryzys?