Kamil Glik

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Kamil Glik znalazł nowy klub! Przyszłość reprezentanta Polski wyjaśniona

2021-07-15 16:09

Miniony sezon nie był udany dla Kamila Glika. Jeden z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski musiał zaakceptować fakt spadku do Serie B wraz z Benevento Calcio po zaledwie roku spędzonym w ekipie z południa Włoch. Nie oznacza to jednak, że defensor nie będzie kontynuował kariery w najwyższej lidze włoskiej. Wyjaśniła się już jego przyszłość.

Kamil Glik przez lata związany był z Italią, aż w końcu po niezwykle udanych w swoim wykonaniu mistrzostwach Europy 2016 przeniósł się do AS Monaco. W ekipie z księstwa spędził cztery sezony, a następnie zamienił ją na Benevento Calcio. Na południu Włoch losy skomplikowały się jednak w drugiej połowie sezonu. Drużyna zaczęła odnosić szereg kiepskich wyników, aż w końcu nie uratowała się przed spadkiem. A to walnie wpłynęło na przyszłość polskiego defensora.

Takie wykształcenie ma Kamil Glik - zdjęcia

Po mistrzostwach Europy początkowo nie pojawiały się żadne informacje odnosnie dalszych losów zawodnika, ale teraz wszystko się wyjaśniło. Jeden z najważniejszych dziennikarzy we Włoszech, Gianluca Di Marzio, poinformował, że Kamil Glik będzie nowym piłkarzem Udinese Calcio. Żurnalista nie zdradza szczegółów transakcji, ale ma ona się zamknąć już w najbliższych godzinach. Tylko niesamowity zwrot akcji mógłby sprawdzić, że Polak nie trafi na Dacia Arena.

Zobacz też: Jerzy Dudek o wyścigu kandydatów na prezesa PZPN. Wskazuje faworyta, ocenia rządy Zbigniewa Bońka

QUIZ. Przed wami Kamil Glik, gwiazda reprezentacji Polski. Co trzeba wiedzieć o liderze obrony polskiej kadry?

Pytanie 1 z 10
Który trener nie zabrał Kamila Glika na EURO 2012?

Udinese to 14. drużyna poprzedniego sezonu Serie A. Dla Kamila Glika będzie piątym zespołem podczas jego przygody we Włoszech. Do tej pory zawodnik występował w Palermo, Bari, Torino oraz właśnie Benevento. W barwach "Zebr" z Udine zawodnik powalczy o powołanie na mistrzostwa świata w Katarze, o ile oczywiście Polska się na ten turniej zakwalifikuje. Ma on zostać rozegrany od drugiej połowy listopada do drugiej połowy grudnia 2022 roku.

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze