Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

przełomu nie ma

Piotr Zieliński postawiony pod ścianą. Jego klub nie ma żadnych skrupułów, Polak będzie musiał odejść?

2023-01-25 13:42

Piotr Zieliński to jeden z najważniejszych zawodników w reprezentacji Polski oraz SSC Napoli. Szczególnie ten sezon może być wyjątkowy dla „Azzurrich”, bowiem są na świetnej drodze do zdobycia mistrzostwa Włoch. Mimo że Zieliński daje swojej drużynie bardzo wiele, to klub zamierza... obniżyć mu pensję!

Piotr Zieliński od 2016 roku jest zawodnikiem Napoli i niemal każdego sezonu jest kluczowym zawodnikiem środka pola swojej drużyny. Oczywiście, zdarzały mu się lepsze i gorsze momenty, ale obecnie wszystko wskazuje na to, że rozgrywa najlepszy sezon w karierze, a przynajmniej tak mówią liczby z rundy jesiennej. Co więcej, jego drużyna prezentuje się bardzo dobrze zarówno w Lidze Mistrzów jak i Serie A – te drugie rozgrywki są szczególnie ważne, bo „Azzurri” mają już 12 punktów przewagi nad Milanem i są na dobrej drodze, by zdobyć pierwsze mistrzostwo Włoch od ponad 30 lat (a trzecie w historii klubu). Wydawałoby się, że Napoli chciałoby zatrzymać piłkarza, który dał im tyle na boisku i w istocie tak jest, ale nie za wszelką cenę.

Piotr Zieliński stoi przed dylematem

Nie po raz pierwszy pojawiają się doniesienia o tym, że propozycja nowego kontraktu dla Piotra Zielińskiego zawiera obniżkę pensji. Napoli zdaje się być niewzruszone i „La Gazzetta dello Sport” podaje, że polski pomocnik nie ma co liczyć na to, że klub zmieni swoje podejście. Obecnie Zieliński ma zarabiać netto ponad 4 mln euro, natomiast Napoli chce obniżyć tę pensję do 3,5 mln euro.

Obecny kontrakt Polaka wygasa w czerwcu 2024 roku i jeśli nie dojdzie on do porozumienia z Napoli, to niewykluczone, że już latem inny klub postara się o pozyskanie pomocnika. Choć Zieliński to ważny zawodnik Napoli, to zdaniem włoskich mediów klub nie boi się jego odejścia po tym, jak w 2022 roku rozstano się z trójką nie mniej kluczowych piłkarzy – Lorenzo Insignie, Driesem Mertensem i Kalidou Koulibalym. Zieliński z kolei miał budzić zainteresowanie Liverpoolu, z którym był wiązany także przed transferem do Napoli w 2016 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze