Wojciech Szczęsny nie mógł się spodziewać takich słów. Legendarny bramkarz nie owijał w bawełnę

2021-09-20 12:03
Gianluigi Buffon i Wojciech Szczęsny
Autor: AP Photo Buffon wypowiedział się nt. Szczęsnego

W ostatnim czasie Wojciech Szczęsny nie może pochwalić się dobrą prasą. Dyskusja na temat jego przydatności w bramce trwa zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Polski bramkarz zanotował w ciągu ostatnich miesięcy kilka wpadek, które nie powinny przytrafić się podstawowemu golkiperowi Juventusu Turyn i reprezentacji Polski. Teraz głos w sprawie 31-latka zabrał legendarny Gianluigi Buffon, którego słowa Szczęsny z pewnością bierze do siebie.

Wojciech Szczęsny na pewno nie jest zadowolony z formy, którą prezentował w ostatnich miesiącach. Zaczęło się od niezbyt udanego Euro 2020, po którym karierę reprezentacyjną zakończył Łukasz Fabiański. Wielu kibiców żałowało tej decyzji, bowiem Szczęsny stał się wtedy pewniakiem do gry w pierwszym składzie kadry. Niestety, sezon 2021/22 rozpoczął się dla bramkarza Juventusu nie najlepiej, a błędy zaczął popełniać także w meczach ligowych. Na 31-latka spadła duża fala krytyki, nie tylko w Polsce, ale też ze strony włoskich dziennikarzy. Być może wpłynęło to motywująco na polskiego golkipera, gdyż w niedzielnym meczu przeciwko Milanowi uratował on swojej drużynie remis. Sytuację swojego następcy jasno ocenił Gianluigi Buffon.

Ojciec Wojtka Szczęsnego broni syna jak lew! Wymowne słowa o Fabiańskim

Szczęsny nie miał ostatnio najlepszego czasu na boisku, ale w domu może liczyć na wsparcie pięknej Mariny

Ważne słowa Buffona

43-letni bramkarz wypowiedział się na temat Szczęsnego, który zastąpił legendarnego Włocha w bramce Juventusu. Popularny „Gigi” odszedł przed obecnym sezonem do Parmy, a wcześniej spędził z Polakiem w Turynie trzy lata. To właśnie bramkarz reprezentacji Polski przyszedł do „Starej Damy” jako następca Buffona, który po ich pierwszym wspólnym sezonie odszedł do PSG. W Paryżu spędził jednak tylko rok, a następnie wrócił do stolicy Piemontu, gdzie przez dwa lata był zmiennikiem Szczęsnego. Polak niejednokrotnie przyznawał, że Włoch jest jego idolem i dużo się od niego nauczył. Teraz Buffon wsparł młodszego kolegę po fachu, co ten z pewnością docenia.

Zjawiskowy ślub reprezentanta Polski. Wesele w miejscu ociekającym przepychem, ale luksusy!

- Moim zdaniem Juventus wybrał odpowiedniego bramkarza, aby mnie zastąpić. To najlepszy wybór, jakiego mógł dokonać, niezależnie od tego, co teraz się dzieje – szczerze przyznał legendarny bramkarz. Buffon opowiedział także o kulisach odejścia z Juventusu. - Dokonałem wyboru już w styczniu. Czułem się silny i wiedziałem, że to byłoby dla mnie wstydliwe, by siedzieć na ławce. Parma to był skomplikowany wybór, ale to właśnie z takich czerpię zazwyczaj największą satysfakcję – wyznał 43-latek.

Sonda
Czy Wojciech Szczęsny powinien stać na bramce reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze