Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Milik

Allegri chwali Milika

Zachwyty nie tylko nad Lewandowskim. Trener Juventusu skomentował postawę Arkadiusza Milika

2022-09-04 18:13

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla polskich napastników, zwłaszcza Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Ten pierwszy błyszczy w barwach Barcelony i strzelił już pięć bramek w czterech meczach. Choć wyniki Milika tak spektakularne nie są, to dwa gole w trzech meczach w barwach Juventusu dają nadzieję na to, że 28-latek wraca na właściwe tory. Postawę Polaka chwalił choćby Massimiliano Allegri, trener „Starej Damy”.

Początek nowego sezonu nie jest dla Juventusu najlepszy, bowiem po pięciu spotkaniach mają oni na swoim koncie 9 punktów i zajmują dopiero 5. miejsce w tabeli. Jednym z ważnych elementów układanki trenera Allegriego ma być Arkadiusz Milik, co widać niemal od momentu, gdy Polak trafił do klubu z Turynu. Zadebiutował on w meczu z Romą i nie zdobył gola, ale już w drugim spotkaniu, gdzie dostał ledwie 5. minut, zdołał pokonać bramkarza rywali i ustalił wynik rywalizacji ze Spezią (wygrana 2:0). W kolejnym spotkaniu Milik dostał już miejsce w pierwszym składzie, gdyż lada moment Juventus rozpocznie rywalizację także w Lidze Mistrzów. Polski napastnik strzelił swojego drugiego gola w starciu z Fiorentiną, jednak wystarczyło to tylko do remisu. Mimo to trener „Starej Damy” pochwalił 28-latka.

Nieprawdopodobna forma Arkadiusza Milika w Juventusie! Polak kolejny raz wpisał się na listę strzelców, kuriozalne trafienie

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 3

Arek Milik zbiera pochwały za mecz z Fiorentiną

Przypomnijmy, że Arkadiusz Milik gola w starciu z „Violą” zdobył już w 9. minucie, gdy znalazł się na torze lotu piłki uderzonej przez Kosticia i brzuchem skierował piłkę do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, ale to Fiorentina przeważała przez znaczną część meczu. Po spotkaniu trener Allegri chwalił postawę polskiego napastnika.

Wyjaśniła się przyszłość Krzysztofa Piątka! Polak wraca do Włoch, oficjalne potwierdzenie

– Dusan Vlahović musiał odpocząć przed Liga Mistrzów. Dzisiaj był mecz, w którym Arkadiusz Milik mógł nam pomóc i rzeczywiście tak było. Chciałem wpuścić Serba w drugiej połowie, ale musiałem dokonać innych wymuszonych zmian – wyjaśnił Allegri. Jeśli Polak utrzyma skuteczność, to z pewnością będzie dostawał sporo szans, gdy Dusan Vlahović będzie musiał oszczędzać siły na najważniejsze spotkania.

Ukochana Milika w samych majtkach wygrzewa się na słońcu! Zobacz gorące zdjęcia Agaty Sieramskiej w galerii poniżej: