Wioska Olimpijska w Tokio

i

Autor: Kyodo News/AP

Czy w wiosce olimpijskiej Tokio 2020 jest groźne ognisko koronawirusa? Wszczęto śledztwo

2021-07-22 15:40

To już nie może być przypadek, skoro w jednej z reprezentacji na igrzyska w Tokio 2020 po raz piąty w ciągu kilku dni pojawił się przypadek zakażenia koronawirusem i to w mocno izolowanym obrębie wioski olimpijskiej. Czeski Komitet Olimpijski wszczął śledztwo w sprawie grupki zakażonych sportowców po tym jak znów wykryto Covid-19 w ekipie na IO Tokio 2020.

Pytanie, jakie sobie stawiają działacze z Czech, brzmi: czy w kadrze narodowej na igrzyska doszło do pogwałcenia zasad bańki antywirusowej i protokołów bezpieczeństwa przed przyjazdem do Japonii. Można bowiem odnieść wrażenie, że to z tego powodu już kolejna osoba z zespołu naszych południowych sąsiadów ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. Tym razem pech dopadł siatkarkę plażową Marketę Nausch-Slukovą. Po stwierdzeniu zakażenia została ona wykluczona z igrzysk. To był już piąty taki przypadek w reprezentacji olimpijskiej Czech na Tokio 2020.

Marta Walczykiewicz przed IO Tokio 2020

Wcześniej koronawirusa stwierdzono u męża siatkarki i trenera Simona Nauscha oraz siatkarza plażowego Ondreja Perusicia i tenisisty stołowego Pavla Sirucka, a także jednego z czeskich działaczy, którego nazwiska nie podano do publicznej wiadomości. Tym samym liczba zakażeń wykrytych od 1 lipca w związku z igrzyskami doszła do 92. W samej wiosce do czwartku zakażeń stwierdzono 19.

Tokio 2020: Kontuzja Justyny Święty-Ersetic. Mówi co teraz czuje

Sytuacje takie jak z Czechami wzmagają obawy czy w ramach „bańki” w wiosce olimpijskiej nie pojawi się groźne ognisko zakażenia.

„Dochodzenie skupi się w szczególności na tym, czy przestrzegano wszystkich środków ostrożności przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przed, w trakcie i po locie czarterowym oraz czy niektóre osoby zaniedbały po drodze swoje obowiązki” – powiedział prezes CzKOl Jiří Kejval. Szef misji Martin Doktor przyznał, że sytuacja jest poważna, ale stwierdził, że „od początku tego problemu zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się problemu”.

Wzruszające wyznanie gwiazdy polskiej kadry na Tokio 2020. Chce zdobyć złoto dla zmarłej mamy

Chilijska zawodniczka taekwondo Fernanda Aguirre, holenderska skateboardzistka Candy Jacobs i amerykańska siatkarka plażowa Taylor Crabb również wypadły z igrzysk z powodu wykrytych przypadków COVID-19. Piłkarze z RPA Thabiso Monyane i Kamohelo Mahlatsi byli pierwszymi, którzy uzyskali pozytywny wynik testu w wiosce. Kara Eaker, rezerwowa w drużynie gimnastyczek artystycznych USA, została umieszczona w izolacji po zarażeniu wirusem na obozie treningowym przed Tokio 2020.

Skandal przed Tokio 2020. Bezczelnie żartowali z Holokaustu. Drastyczne konsekwencje

Samo miasto Tokio odnotowało w czwartek 1979 potwierdzonych nowych przypadków COVID-19, a to najwyższy dzienny wynik od 15 stycznia.

IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Pytanie 1 z 14
Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zaczynamy od czegoś łatwego. Kim jest ten siatkarz? To największa gwiazda na świecie!
IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze