Aleksandra Mirosław

i

Autor: AP PHOTO Aleksandra Mirosław

Dramat Aleksandry Mirosław! Przegrała medal w niebywałych okolicznościach

2021-08-06 15:50

Aleksandra Mirosław przebojem wdarła się do świadomości wszystkich polskich kibiców dzięki swym występom na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka zadebiutowała na najważniejszej imprezie sportowej świata startując we wspinaczce sportowej, ale mimo wysokiej lokaty - czwartej - może mówić o dużej goryczy, ponieważ medal przegrała w niebywałych okolicznościach.

W eliminacjach Aleksandrze Mirosław szło bardzo dobrze. W efekcie udało jej się wywalczyć miejsce w ośmioosobowym finale. We wspinaczce sportowej rywalizuje się w trzech konkurencjach, a o końcowej pozycji decyduje iloczyn miejsc zajętych we wszystkich z nich. Im mniej punktów, tym wyższa pozycja. Dzięki swojej rewelacyjnej postawie zawodniczce udało się włączyć do walki o bardzo wysokie lokaty, włącznie z tymi premiowanymi medalami.

Zobacz też: Szczęśliwy talizman na głowie Marii Andrejczyk! Pomógł jej zdobyć medal

Aleksandara Mirosław fantastycznie zaprezentowała się w czasówce, w której ustanowiła rekord świata na poziomie 6,84 s. Nie najlepiej poszło jej jednak w dwóch kolejnych konkurencjach - boulderingu i prowadzeniu. Nie zdobyła w nich nawet punktu i zajęła ostatnie, ósme miejsce. Wszystkie trzy odsłony rywalizacji przełożyły się natomiast na czwarte miejsce, nawet pomimo faktu, że miała tyle samo punktów co trzecia Akiyo Noguchi. Japonka wygrała jednak z Polką w dwóch z trzech konkurencji, wobec czego przypadło jej najniższe miejsce na podium.

Kryscina Cimanouska: Mój mąż jest już w drodze do Polski
Najnowsze