Iga Baumgartner-Witan

i

Autor: Instagram / Iga Baumgartner-Witan Iga Baumgartner-Witan

Iga Baumgart-Witan była ZAŁAMANA. O wszystkim opowiedziała jej mama

2021-07-15 11:23

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie. Wśród sportowców, którzy będą na tej imprezie reprezentowali Polskę, znajduje się Iga Baumgart-Witan. Kobiecie zależy na odniesieniu jak najlepszego wyniku w biegu na 400 metrów, ale jej nastawienie nie zawsze było tak bojowe. Niedawno musiała się zmierzyć z sytuacją, po której była załamana.

Emocje związane z igrzyskami olimpijskimi powinny pochłonąć wszystkich kibiców już w zeszłym roku. To jednak się nie udało, a przyczyną takiego stanu rzeczy był oczywiście wybuch pandemii koronawirusa. Teraz jednak sytuacja uległa zmianie. Choć impreza odbędzie się w cieniu obostrzeń i licznych zasad, na które muszą przystać wszyscy sportowcy wybierający się do Japonii, to jednak najważniejsze, że dojdzie do skutku, a to wcale nie było takie pewne.

Zobacz też: Mateusz Bieniek przyznał się do swojej pasji. Robi to bardzo namiętnie, potrafi tam wsadzić nawet buraka

Pośród polskich sportowców wybierających się do Tokio znajduje się Iga Baumgartner-Witan. Biegaczka jeszcze w kwietniu tego roku nie miała jednak najlepszego nastroju z powodu urazu ścięgna Achillesa, a o wszystkim w rozmowie z "TVP Sport" opowiedziała jej mama - Iwona. - Od sezonu halowego boryka się z tą dolegliwością. Jej absencja w Halowych Mistrzostwach Europy też była spowodowana tym urazem. Poszukiwaliśmy różnych sposobów leczenia w trakcie przygotowań. Ból nasilił się podczas końcówki zgrupowania na Teneryfie. Jesteśmy już po konsultacjach lekarskich. Wdrożyliśmy leczenie - wyznała.

Zobacz też: Joanna Jóźwik zmagała się z okropną chorobą. Niektórzy wstydzą się o tym mówić, a to szalenie niebezpieczny problem

I dodała: – Na początku była załamana. Była przecież przygotowana. Wiedziała, że nawet z bólem będzie w stanie pobiec w Chorzowie. Lekarze jednak odradzali. Jeśli nie wdrożyłybyśmy leczenia, to po każdym następnym biegu sytuacja będzie powracała. Wtedy przeciągałybyśmy okres leczenia na później.

Polskim kibiciom pozostaje mieć nadzieję, że Iga Baumgartner-Witan przełoży całą sportową złość na zmagania w Tokio i stamtąd uda jej się przywieźć jak najlepszy wynik!

Piotr Nowakowski: Kibice ładują nam baterie przed podróżą do Tokio
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze