Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

IO Tokio 2020: Vital Heynen szczerze o problemach siatkarzy. To duży kłopot, wciąż z tym walczą

2021-07-21 11:02

Już w najbliższą sobotę reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn rozpocznie przygodę na igrzyskach w Tokio. Biało-czerwoni są wśród kandydatów do złotego medalu, ale swoje umiejętności będą musieli udowodnić na parkiecie. Ich pierwszym spotkaniem będzie rywalizacja z Iranem i może być to dobre przetarcie przed kolejnymi meczami. Zwłaszcza, że Polacy nie uporali się do końca z dokuczliwym problemem.

Mistrzowie świata na igrzyska w Tokio pojechali tylko w jednym celu, zdobyć złoty medal olimpijski. Ostatni raz biało-czerwoni taki sukces świętowali w 1976 roku. I choć trudno w to uwierzyć, był to pierwszy i ostatni medal polskich siatkarzy na igrzyskach. W ostatnich latach marzenia o powtórzeniu tego sukcesu kończyły się na ćwierćfinałach. Klątwa trwa od 2004 roku.

Ujawnili prawda o partnerce Aleksandra Śliwki! Ma rozdarte serce, wszystko przez jej rodzinę

Siatkarze borykają się z jet lagiem. Aklimatyzacja trwa

Teraz ma być inaczej. Podopieczni Vitala Heynena są kandydatami do złota i swoją wartość udowadniali na ostatnich imprezach. Dobrym testem była Liga Narodów, na której mistrzowie świata wywalczyli srebrny krążek. Siatkarze w Japonii pojawili się już przed tygodniem i aklimatyzują się w Kraju Kwitnącej Wiśni. A ze względu na różnicę czasową nie jest to łatwe.

IO Tokio 2020 siatkówka TERMINARZ. Kiedy siatkówka na IO Tokio? Siatkówka KALENDARZ i DATY meczów Polski. Siatkówka TERMINARZ IO Tokio 2020

W rozmowie portalem onet.pl Vital Heyenen wyznał, że nie wszyscy uporali się jeszcze z tym problemem. - Adaptacja do nowej strefy nie jest łatwa. Jednym poszło to szybciej, inni wciąż nie czują się fizycznie najlepiej - wyjawił szkoleniowiec mistrzów świata. Nadmienił jednocześnie, że do pełni formy brakuje już niewiele.

Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy

Heynen o pierwszych dniach w Japonii. Jest wielka obawa

- Jeszcze trochę brakuje, by wszystko było w pełni w porządku, a najbliższe dni powinny nas też doprowadzić do poziomu, jaki chcemy prezentować w igrzyskach - dodał belgijski szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Heynen zauważył również, że sytuacja związana z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa nie napawa optymizmem. - Da się tutaj odczuć sporą obawę jeśli chodzi o koronawirusa. Pół żartem mogę powiedzieć, że takiej osobie jak ja tym trudniej jest się w tym odnaleźć, że nie mogę podejść do kogo chcę i porozmawiać - powiedział Belg.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze