Joanna Jóźwik

i

Autor: Cyfra Sport Joanna Jóźwik

Joanna Jóźwik: kim jest? Sylwetka polskiej lekkoatletki Joanna Jóźwik: rodzina, osiągnięcia

2021-07-15 18:29

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio nie brakuje reprezentantów i reprezentantek Polski, których stać na zdobycie złotego medalu. Jedną z takich zawodniczek jest Joanna Jóźwik, która w ostatnich miesiącach pokazała fanom, że jest w naprawdę dobrej formie i teraz znów stanie przed szasną na zdobycie jednego z najważniejszych medali w karierze. Poznajcie sylwetkę polskiej lekkoatletki, który będzie reprezentować Biało-czerwonego barwy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Polscy kibice podczas niemal każdej imprezy mogą liczyć na reprezentantów swoje kraju, którzy walczą o najwyższe stopnie podium i kolejne medale dla Biało-czerwonych. Fani znad Wisły mają wielkie nadzieje na medalowe zdobycze również podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio i nie jest żadną tajemnicą, że polska kadra posiada wielu sportowców, którzy są w stanie mierzyć się z najlepszymi. Wśród nich znajduje się Joanna Jóźwik, która pokazała podczas ostatnich zawodów, że jest w niezwykłej formie i bez wątpienia da z siebie wszystko również w Japonii, gdzie stanie przed kolejną szasną na olimpijskie złoto. 

Joanna Jóźwik - kim jest? OSIĄGNIĘCIA polskiej lekkoatletki

Polska biegaczka średniodystansowa swoją karierę zaczęła w wieku 15 lat i do tej pory udało jej zgromadzić kilka cenny medali z różnych imprez. Pierwszy brązowy medal Joanna Jóźwik zdobyła podczas Mistrzostw Europy w 2014 roku i już rok później sięgnęła po kolejny brąz w biegu na 800 metrów, tym razem podczas Halowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w Pradze. A swój kolejny medal 30-latka musiała czekać aż do 2021 roku, gdy w Toruniu, podczas kolejnych HME sięgnęła po brąz, a na krótko przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, Jóźwik zdobyła również złoty medal podczas World Athletics Relays w sztafecie 2 x 2 x 400 metrów w Chorzowie. Polka miała okazję walczyć również podczas igrzysk w Rio de Janeiro, jednak wtedy w biegu na 800 metrów zajęła 5. miejsce. 

Nie przegap: Olbrzymie pieniądze za medal olimpijski dla Polaków! IO Tokio 2020: Jakie PREMIE za medale?

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Joanna Jóźwik - partner, rodzina

Joanna Jóźwik niejednokrotnie podkreślała w swoich wywiadach, że nie szuka miłości na siłę i jak widać, obecnie skupia się przede wszystkim na sporcie. Jeszcze do niedawna biegaczka była w związku z Adamem Niedźwiedziem, na co dzień zawodnikiem MMA, jednak w 2018 roku para postanowiła się rozstać. Obecnie wszystko wskazuje na to, że reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jest singielką. W rozmowie z "Super Expressem" w 2019 roku Jóźwik żartowała nawet, że jej nowym partnerem jest jej ukochany pies Henio. 

Zobacz także: Polski olimpijczyk pokazał kulisy Tokio 2020. Miły gest Japończyków na dzień dobry, okropne trudy podróży

Poznajcie bliżej Joannę Jóźwik zaglądając do naszej galerii zdjęć

Sonda
Czy Joanna Jóźwik to najpiękniejsza polska sportsmenka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze