Kibice nie wybaczyli Andrzejowi Dudzie. Fala hejtu po kolejnym wpisie

2021-08-03 16:17
Andrzej Duda
Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Andrzej Duda

Andrzej Duda, jako głowa naszego państwa, przez kilka dni towarzyszył naszym olimpijczykom na Tokio 2020. Później Prezydent wrócił do kraju, skąd dalej dopingował naszych zawodników oraz gratulował im medali w mediach społecznościowych. Po kolejnym wielkim sukcesie naszych zawodników Andrzej Duda bardzo szybko zabrał głos na Twitterze. Wielu internautów postanowiło jednak zaatakować słownie Prezydenta.

Igrzyska olimpijskie z pewnością nie układały się dobrze dla Polski w pierwszych dniach ich trwania. Dopiero po kilku dniach zdobyliśmy pierwszy medal, a na złoto musieliśmy czekać ponad tydzień! Kolejne dni to jednak kolejne sukcesy, a niezwykle obfity w medale był w wtorek 3 sierpnia, gdy Polacy zdobyli aż cztery medale – złoto, srebro i dwa razy brąz! Za każdym razem Andrzej Duda gratulował naszym zawodnikom sukcesu i dziękował, że tak dumnie reprezentują nasz kraj na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Okazuje się jednak, że po wpisie Prezydenta pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.

Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską! Kopron z brązem!

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?

Andrzej Duda gratuluje Włodarczyk i Kopron, fani wypominają mu poprzednie zachowanie

Wiele kontrowersji wywołało zachowanie Andrzeja Dudy po pierwszym zdobytym przez nas medalu. Nasze wioślarki zdobyły srebro w środę 28 lipca, a na gratulacje od prezydenta czekaliśmy do kolejnego dnia. Wiele osób było przekonanych, że to z powodu Katarzyny Zillmann, która jest lesbijką i wspiera środowiska LGBTQ. Ostatecznie prezydent pogratulował naszym wioślarkom i podkreślił, że dopinguje wszystkich naszych reprezentantów bez względu na poglądy.

Fani nie zapomnieli jednak Andrzejowi Dudzie tego zachowania. Zaraz po zdobyciu złota przez Anitę Włodarczyk i brązu przez Malwinę Kopron Prezydent umieścił wpis na Twitterze. – Anita Włodarczyk złoto i Malwina Kopron brąz w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio! Co za dzień! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy! DZIĘKUJEMY! – napisał Andrzej Duda.

Niezwykły apel Anity Włodarczyk po zdobyciu złota w Tokio! Tego jeszcze nie było

Pod wpisem pojawiło się jednak wiele kąśliwych wpisów, w których fani zwrócili uwagę, że Prezydent pogratulował naszym zawodniczkom medali… bardzo szybko!  To nawiązanie do mocno spóźnionego wpisu Andrzeja Dudy z gratulacjami dla wioślarek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze