Anita Włodarczyk

Autor: AP Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską! Kopron z brązem!

2021-08-03 14:50

Ależ to był wspaniały dla Polaków konkurs rzutu młotem kobiet! Anita Włodarczyk udźwignęła presję faworytki i wywalczyła trzeci z rzędu złoty medal. To jednak nie był koniec emocji i radości dla polskich fanów, ponieważ Malwina Kopron wywalczyła brąz! W konkursie rywalizowała jeszcze Joanna Fiodorow, jednak nie zdołała ona nawiązać walki o medale. Całej trójce należą się jednak ogromne brawa!

Anita Włodarczyk zdobyła złoty medal w rzucie młotem na Tokio 2020! To jej trzeci złoty medal z rzędu na igrzyskach olimpijskich! Polka od początku była faworytką do zwycięstwa w tych zawodach, jednak początek był trudny – Anita Włodarczyk, podobnie jak Malwina Kopron i Joanna Fiodorow, spaliła pierwszą próbę. Później jednak poprawiła zarówno celność, jak i odległość swoich rzutów i ostatecznie rzutem na 78,48 m wywalczyła sobie złoty medal!

To jednak nie były jedyne emocje związane z Polkami. Joanna Fiodorow oraz Malwina Kopron także weszły do ścisłego finału i walczyły o medale razem ze swoją doświadczoną koleżanką. Malwina Kopron prawie do samego końca trzymała się na drugim miejscu z wynikiem 75,49 m, jednak została w ostatnim rzucie wyprzedzona przez Chinkę Wang, która uzyskała aż 77.03. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła jednak trzecie miejsce i może cieszyć się z brązowego medalu!

Nieco gorzej poradziła sobie Joanna Fiodorow. Ostatnia z Polek uzyskała wynik 73,83 m, co pozwoliło jej na walkę w najlepszej ósemce, jednak nie zdołała ona poprawić swojego wyniku. Ostatecznie zajęła ona 7. miejsce, jednak wejście do finału można również uznać za duży sukces.

Rzut młotem od wielu lat jest konkurencją, która przynosi Polakom mnóstwo medali olimpijskich. W przeszłości mistrzami byli Kamila Skolimowska, czy Szymon Ziółkowski. Teraz schedę po wielkich mistrzach przejęła Anita Włodarczyk, która we wtorkowe popołudnie może przejść do historii polskiego sportu. Dwukrotna mistrzyni powalczy o trzeci złoty medal.

W eliminacjach pokazała się z bardzo dobrej strony, ale zapowiadała, że to było tylko 40 procent jej możliwości. A doskonale wiemy, co oznacza Włodarczyk w pełnej formie. Ponadto nie bez szans są również dwie pozostałe Polki. Joanna Fiodorow i Malwina Kopron to zawodniczki, które stać na dalekie rzuty i nawet walkę o podium.