Tokio 2020

i

Autor: AP Tokio 2020

Kiedy ceremonia otwarcia IO Tokio 2020? IO Tokio: Ceremonia otwarcia GDZIE OGLĄDAĆ? Tokio 2020 KIEDY, GODZINA, TRANSMISJA i STREAM

2021-07-21 18:18

Zaczynają się Igrzyska Olimpijskie! Ceremonia otwarcia to piękne wydarzenie, na które czekają miliony na całym świecie.Tokio 2020: Ceremonia otwarcia IO Tokio 2020. Gdzie oglądać i kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio? IO Tokio 2021: Ceremonia otwarcia KIEDY i GDZIE OGLĄDAĆ? Ceremonia otwarcia IO Tokio 2020 na jakim programie. Po pięcioletniej przerwie ruszają IO Tokio 2020. Najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza na świecie potrwa do 8 sierpnia. Oficjalne rozpoczęcie będzie miało 23 lipca, gdy odbędzie się ceremonia otwarcia IO Tokio 2020. Podczas Igrzysk Olimpijskich zaprezentuje się liczne grono Biało-czerwonych. IO Tokio: Ceremonia otwarcia GDZIE OGLĄDAĆ? Tokio 2020 KIEDY, GODZINA, TRANSMISJA i STREAM

Tokio 2020: Ceremonia otwarcia - KIEDY i GDZIE OGLĄDAĆ?

Igrzyska Olimpijskie ruszają już 23 lipca! IO Tokio 2020 rozpocznie się od uroczystej ceremonii otwarcia. Ta jednak będzie miała zupełnie inny charakter niż pozostałe imprezy. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa i braku kibiców na trybunach. IO Tokio 2020 pod tym względem będą wyjątkowe, więc i wyjątkowa będzie ceremonia otwarcia. Trudno będzie odnaleźć wyjątkową radość, gdy podczas przemarszu główna arena będzie milczała. Wszystko z powodu rosnącej liczby zakażeń w Japonii. Ta nie jest jeszcze znacząca, ale lokalne władze, pod naciskiem opinii publicznej, wolą dmuchać na zimne. To jednak nie koniec decyzji, które wpłyną na odbiór igrzysk w Tokio. Niedawno okazało się, że najlepsi sportowcy... sami będą wręczać sobie medale. To schemat doskonale znany kibicom chociażby z Formuły 1, gdzie do niedawna także sami zawodnicy brali sobie puchary.

Powiedział o tym szef MKOl Thomas Bach. - Medale trafią na tace z rąk ubranych w rękawiczki, tace będą zdezynfekowane. Następnie sportowcy sami podniosą je i założą sobie na szyje. Oczywiście, pomiędzy dekorowanymi nie dojdzie do podawania dłoni. W tej sytuacji po prostu nie może - wyjawił Niemiec. Aż strach pomyśleć, jak będzie wyglądała wobec takich pomysłów ceremonia otwarcia. Oby jednak ta odbyła się bez większych problemów.

Zobacz także: Igrzyska w Tokio staną się komedią? Przecież to kuriozum! Jest szokująca decyzja

Ceremonia otwarcia - Polacy

Na IO Tokio 2020 pojedzie ponad dwustu Polaków. Kibice nad Wisłą będą trzymali kciuki, by ci przywieźli do Polski jak najwięcej medali. Wiadomo już, kto będzie prowadził naszą reprezentację po stadionie podczas ceremonii otwarcia. W rolę chorążych wcieli się dwójka Polaków - Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski. Wyjaśniło się też, dlaczego flagę niesie dwójka sportowców, a nie jeden jak do tej pory (np. w 2016 r. w Rio był to piłkarz ręczny Karol Bielecki, w 2012 r. w Londynie tenisistka Agnieszka Radwańska). To efekt propozycji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

„MKOl w tym roku zaproponował, żeby chorążymi Narodowych Komitetów Olimpijskich podczas ceremonii otwarcia igrzysk były dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Pomysł MKOl z optymizmem przyjęło już wiele krajów, w tym Polska. To efekt dążenia do równouprawnienia, które ma doprowadzić – już podczas Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024, aby na olimpijskich arenach wystartowało tyle samo zawodniczek i zawodników” – wyjaśnia w komunikacie PKOl.

Zobacz także: Chciał zrobić z krągłej celebrytki OLIMPIJSKĄ ŚWINIĘ! Kolejny skandal przed IO w Tokio

Aleksandra Mirosław zapowiada walkę o medal na Igrzyskach Olimpijskich
Sonda
Czy polscy siatkarze zdobędą w Tokio medal IO?

Kiedy i o której godzinie ceremonia otwarcia IO Tokio 2020?

Ceremonia otwarcia IO Tokio 2020 odbędzie się w piątek, 23 lipca. Start ceremonii otwarcia Igrzysk w Tokio zaplanowano na godzinę 13:00. Transmisja od godziny 11:30 w TVP Sport oraz od 12:35 w TVP 1. Stream online będzie dostępny na stronie Sport.tvp.pl. Głównym nadawcą IO Tokio 2020 w Polsce będzie Eurosport. Wszystko wskazuje na to, że transmisja z ceremonii otwarcia IO 2020 będzie dostępna również na Eurosport 1 lub Eurosport 2!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze