Łukasz Kadziewicz

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Kadziewicz

Legenda siatkówki ostro o występie Polaków w Tokio. Mocno uderzył

2021-07-30 10:10

Jak przed każdymi igrzyskami olimpijskimi tak i teraz dużo mówiło się o szansach medalowych Polaków i szacowano, że będzie więcej niż poprzednio. Na razie wiele wskazuje jednak na to, że wynik ten może być gorszy niż pięć lat temu w Rio de Janeiro. W stanowczych słowach o polskich wynikach wypowiedział się Łukasz Kadziewicz. Legenda siatkówki drży o przyszłość polskiego sportu.

Po pierwszym tygodniu zmagań na igrzyskach olimpijskich w Tokio w dorobku biało-czerwonych jest zaledwie jeden medal. Wierzono, że nasz dorobek będzie chociaż nieco lepszy, ale w kolejnych dniach wykruszały się kolejne szanse na olimpijski krążek. Powoduje to dość sporą frustrację wśród kibiców, którym dziwić się nie można. Zwłaszcza, że przed igrzyskami w Tokio mówiono nawet o kilkunastu szansach medalowych. Niewykluczone, że Polacy nie zdobędą nawet dziesięciu, co rodzi niepokój u ekspertów. Ci zaczynają bić na alarm w kwestii przyszłości polskiego sportu. Podobnego zdania jest Łukasz Kadziewicz. Legendarny polski siatkarz w felietonie dla "Przeglądu Sportowego" w ostrych słowach wypowiedział się na temat występów olimpijczyków.

Przeczytaj: Wiemy, co Klepacka myśli o Zillmann! Wymowny wpis na Facebooku

Dzień z Joanną Jóźwik w Tokio

- Zaliczamy falstart, który normalnie dyskwalifikuje. Na igrzyskach dostaliśmy kolejną szansę, ale trzeba pohamować nasz optymizm. Nie tracę wiary, ale jeśli chodzi o pływanie i wioślarstwo, to dostrzegam, że świat nam troszeczkę odjechał - czytamy w felietonie Kadziewicza. Były siatkarz nie ma wątpliwości, że w polskim sporcie potrzebna jest reforma.

Zobacz także: Wzruszające pożegnanie Piotra Małachowskiego. Piękne słowa. Tokio 2020

- Jeżeli nadal chcemy przywozić z igrzysk kilkanaście krążków, to powinniśmy rzucić okiem na dół piramidy. Moim zdaniem jest on bardzo wąski, a jeśli chcemy mieć stabilny szczyt, to trzeba o wiele skuteczniej łowić wśród młodego pokolenia. Aktualna droga jest źle przygotowana, dlatego jeśli nic się nie zmieni, to zostaniemy biernymi odbiorcami kolejnych igrzysk - uważa Kadziewicz.

IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Pytanie 1 z 14
Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zaczynamy od czegoś łatwego. Kim jest ten siatkarz? To największa gwiazda na świecie!
IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze