Patryk Dobek zmagał się z potwornym bólem! Zdobył medal mimo tego

2021-08-04 14:50
Patryk Dobek
Autor: AP PHOTO Patryk Dobek

Mamy to! Kolejny medal igrzysk olimpijskich dla polskiego sportowca stał się faktem w środowe popołudnie naszego czasu. W biegu na 800 metrów brązowy krążek wywalczył Patryk Dobek. Wyczyn lekkoatlety zasługuje na tym większy szacunek, że do startów na tym dystansie przygotowuje się dopiero od roku. A już po wyścigu światło dzienne ujrzała jeszcze jedna kwestia...

Wszyscy kibice wierzyli, że Patrykowi Dobkowi w Tokio może pójść fenomenalnie! Bo choć z dystansem 800 metrów zawodnik ma do czynienia stosunkowo od niedawna, to jednak już w przeszłości niejednokrotnie udowadniał, że drzemie w nim gigantyczny potencjał, a nowa konkurencja wcale nie musi stanowić przeszkody w sięgnięciu po najwyższe możliwe rezultaty. I impreza w Japonii przebiegła dla niego fantastycznie, gdyż zgarnął brązowy medal!

Jak się jednak okazuje, mimo kapitalnego rezultatu, Dobek wcale nie czuł się optymalnie. O wszystkim opowiedział w rozmowie z "TVP Sport", kiedy wywalczenie przez niego krążka stało się już faktem. - Przed tym biegiem bardzo bolała mnie głowa, jestem wrażliwy na zmiany pogodowe. Ale to nie przeszkodziło mi w sięgnięciu po medal - przyznał szczęśliwy Polak, uśmiechając się do ucha do ucha i będąc świadomym faktu, że zapisał się już na kartach historii.

Zobacz też: Złoto i dwa brązy! Polscy lekkoatleci znów rządzą na igrzyskach!

W tej samej wypowiedzi Dobek dodał także: - Ten medal to początek kariery na 800 metrów. Nie wiedziałem, że tak się wydarzy. Trener spytał, co mam do stracenia. Postarałem się pobiec jak najlepiej. Błąd popełniłem na 110. metrze, ale potem się poprawiłem. Ten medal to moje marzenie, przechodzę do historii, to coś niebywałego. Myślałem, że na 800 metrów wystartuję dopiero na igrzyskach w Paryżu, ale skoro pojawiła się taka okazja... Trzeba było ją wykorzystać. Dziękuję przede wszystkim kibicom! Zwłaszcza z mojej rodznnej miejscowości, jesteście wspaniali.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze